EasyBib 1.1 (Android)
EasyBib
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    69

  • Üretici

    EasyBib

Android cihazlarınızda kullanabileceğiniz otomatik kaynakça oluşturma uygulamasıdır.

EasyBib, özellikle üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencileriyle akademisyenlerin çok seveceğini düşündüğüm bir uygulama. Üniversitede okurken tez yazmış olan herkes bunun ne kadar zor ve karmaşık bir süreç olduğunu bilir.

Özellikle bibliografya yani kaynakça yazımı gerçekten uzun, zor ve karmaşık bir iştir. Tezinizde ya da eserinizde kullandığınız bütün kaynakların detaylı olarak bilgilerinin referans şeklinde verilmesi gerekmektedir. Fakat teziniz uzadıkça kullanılan kaynaklar da artar ve bunları kağıda dökmek gittikçe zorlaşır.

İşte bu noktada EasyBib en büyük yardımcınız olabilir. EasyBib sizin için otomatik olarak MLA, APA ve Chicago standartlarında alıntılar yapmanızı sağlar. Tek yapmanız gereken kitabın barkodunu uygulama içindeki barkod okuyucuya okutmak veya arama seçeneği ile kitabı aratmak.

Ardından uygulama size üç farklı stilde de nasıl alıntı yapacağınızı gösterir. "Add citation" butonu ile istediğiniz kadar alıntıyı ekrana ekleyebilir, ardından da bunları kendinize mail olarak gönderebilirsiniz. Size çok fazla vakit tasarrufu yaptıracak bu uygulamayı indirip denemenizi tavsiye ederim.

YORUMLAR