Giza

Giza
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Giza uygulamasını kullanarak Android cihazlarınızdan Twitter'ı materyal dizaynla birlikte kullanabilirsiniz.

Giza uygulaması, Android akıllı telefon ve tablet sahipleri için hazırlanmış bir Twitter uygulaması denilebilir. Ücretsiz olarak sunulan ve materyal dizaynı Twitter'a getirebilen uygulama, resmi Twitter uygulamasının sunabildiği pek çok işlevi sunabiliyor ve böylece daha güzel bir tasarımla Twitter'ı kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

Uygulama hem 3G hem de WiFi üzerinden çalışabiliyor ve resmi uygulamaya göre bir kaç ekstra özelliğe de sahip. Bunlardan bir tanesi ana tweet akışında kelime bazlı aramalar yapmanıza olanak tanıması. Böylece takip ettiğiniz kişilerin paylaştıkları tweetler içerisinde aramalar yaparak ilginizi çekecek konulara dair paylaşımları görebiliyorsunuz.Normal Twitter uygulamasının böyle bir olanak sunmaması nedeniyle Giza'nın pek çok kullanıcının ihtiyacını karşılayacağını düşünüyorum.

Tabii ki Instagram fotoğraflarının Giza ile birlikte Twitter'da direkt görüntülenebilmesi de hoşunuza gidecektir. Bir süre önce Instagram desteğini kaldıran Twitter, pek çok kullanıcının tepkisini almıştı ancak bu uygulamayla birlikte bu sınırlamadan da kurtulmak mümkün hale geliyor.

Uygulamanın dikkat çekici diğer özelliklerini listelemek gerekirse;

  • Çoklu hesap desteği
  • Liste desteği
  • Bahsedildiğinizde gelen bildirimler
  • Mesaj bildirimleri
  • Kullanıcı önerme sistemi
  • Trendler ve keşfedilecekler

Uygulamanın çalışması esnasında herhangi bir sıkıntısının olmaması ve oldukça performanslı bir şekilde tüm tweet akışını ekrana getirebilmesi kullanıcıların beğenecekleri özellikler arasında yerini alacaktır. Standart Twitter uygulamasına alternatif arayanların göz atmaları gerektiğine inanıyorum.