Windows 10, Tablet Modu ile Büyük Esneklik Sunacak

Windows 10, Tablet Modu ile Büyük Esneklik Sunacak

Microsoft birkaç gün önce yeni işletim sistemi Windows 10'u resmi olarak tanıtmıştı. Bu tanıtımın ardından resmi Windows 10 önizleme sürümü olan Windows 10 Teknik Önizleme yayınlandı ve kullanıcılara Windows 10'un yeni özelliklerini test etme imkanı verildi. Böylece Windows 10'un tanıtım etkinliğinde üzerinde durulmayan özellikler de ortaya çıkmaya başladı.

Windows 10'un tablet modu sonradan ortaya çıkan özelliklerden biri. Bu özellik temel olarak hibrit sistemlerde dokunmatik ekran ile klasik fare ve klavye sistemi arasında hızlı bir şekilde geçiş yapmanızı sağlıyor. Böylece sisteminizden maksimum verim alabiliyorsunuz.

Windows10'un tablet modu sayesinde kullanıcılar ofis dökümanlarını üzerinde çalıştıktan sonra bilgisayarlarını bir tablet gibi kullanmak istediklerinde dokunmatik ekrana tek tıklamayla geçiş yapabilecekler. Eğer dokunmatik olarak çizim yapmak isterseniz de bu özellikten faydalanabilirsiniz. Tablet modunun hibrit bilgisayar, yani dizüstü bilgisayar ve tablet melezi cihaz kullanıcılarına büyük esneklik sağlayacağı açık. Microsoft Windows 10'un tablet modunun nasıl işlediğini gösteren bir de video yayınladı:

Eğer siz de Windows 10 önizleme sürümünü indirmek isterseniz bu bağlantıyı kullanabilir ve Windows 10'un bütün özelliklerine yakından göz atabilirsiniz:

Windows 10 Teknik Önizleme Nasıl İndirilir?

Windows 10 Tanıtıldı, Tüm Özellikleri ve Bilmeniz Gerekenler

YORUMLAR