Windows 8 Başlat Menüsü Programları Milyonlarca Kere İndirildi

Windows 8 Başlat Menüsü Programları Milyonlarca Kere İndirildi

Çıkışı üzerinden 6 ay geçmesine rağmen Windows 8'in en büyük eleştiri alan noktası başlat menüsünün olmayışı kullanıcıları üçüncü parti programları kullanmaya itiyor. Dokunmatik bilgisayarların daha yaygın olacağı umuduyla geliştirilen Windows 8, PC üreticilerinden yeterli desteği sağlayamayınca masaüstü bilgisayarlar için eski versiyonları kadar kullanışlı olmamaktaydı. Bu da kullanıcıları ya eski versiyonlara geri dönmeye ya da Windows 8'den olmayan özellikleri başka programlarla eklemeye zorladı. Her ne kadar Windows Blue ile başlat menüsünün geri döndürüleceği söylentileri dolanıyor olsa da bu gelişmenin sadece yeni bir başlangıç ekranına geçiş şekli olabilmesi de muhtemel.

Pokki ve Start8 bu üçüncü parti programların başını çekmekte. Windows 8'e klasik başlat menüsü eklemek için kullanılan bu iki program dünya çapında 8 milyon adet indirilmiş durumda; hatta Start8'in 5 dolarlık bir ücrete satılıyor olmasına rağmen.

Ayrıca bu iki program haricinde oldukça başarılı olan ücretsiz alternatifler de mevcut. Bu alternatif programlar da eklendiğinde Windows 8'e eski özellikleri kazandırmak için kullanılan programların ne kadar yüksek rağbet gördüğü ortaya çıkıyor. Satış rakamları da çok yüksek olmayan Windows 8 için milyonlarca üçüncü parti yazılım kullanılması büyük bir eksiği işaret ediyor.

Sitemizde yer alan IObit Start Menu 8 en başarılı ücretsiz Windows 8 başlat menüsü programlarından biri olarak nitelendiriliyor:

Pokki indirmek için:

Start8 indirmek için:

YORUMLAR