EasyBib

EasyBib
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    52

  • Üretici

    EasyBib

iOS cihazlarınızda tez yazarken kullanabileceğiniz kaynakça uygulamasıdır.

Hayatınızın bir döneminde tez yazdıysanız, ya da hala yazmaya devam ediyorsanız bunun ne kadar zorlu bir dönem olduğunu biliyorsunuzdur. İçindekileri yazmaktan tablo eklemeye, başlıkları eklemekten alıntı yapmaya kadar bir çok zorluğu vardır. Üstelik de tezi yazmaktan çok formatını ayarlamak vakit alır.

Fakat artık en azından bibliografya yani kaynakça yazmakta size yardımcı olabilecek bir mobil uygulama var. Size gerçekten çok vakit kazandıracak, bütün bir kaynakçayı en fazla 10 dakika içinde yazmanızı sağlayacak bu uygulama çok kullanışlı.

Uygulama sizin için tezinizde, ödevinizde ya da eserinize kaynakça olarak kullandığınız kitap, dergi ve makaleleri otomatik olarak kaynakça şeklinde çıkarır. Tek yapmanız gereken istediğiniz kitabı aratmak ya da barkodunu kamera ile okutmaktır.

Üstelik her kitabı teker teker eklemek zorunda değilsiniz. "Add citation" butonu ile istediğiniz bütün kaynakları ardarda ekleyebilir ve ardından bu listeyi kendinize mail olarak gönderebilirsiniz. Uygulama MLA, APA ve Chicago standartlarının üçünü de sunar ve siz istediğinizi seçebilirsiniz.

Eğer siz de tez yazıyor ve kaynakça konusunda zorlanıyorsanız bu uygulamayı indirip denemenizi tavsiye ederim.

YORUMLAR