MapHook

MapHook
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

MapHook, yakın çevrenizdeki ilgi çekici ve enterasan yerleri keşfetek için kullanabileceğiniz eğlenceli bir iOS sosyal medya uygulaması.

MapHook, daha önce hiç gitmediğiniz yerlere gittiğinizde yada kendi yakın çevrenizdeki bilmediğiniz mekanları keşfedebilmek için kullanabileceğiniz bir sosyal ağ uygulaması. iPhone ve iPad sahiplerine ücretsiz olarak sunulan uygulamanın Android versiyonu da bulunuyor. Uygulama temel olarak kullanıcıların gittiği ilgi çeken yerleri paylaşması ile çalışıyor. Fakat bu tür uygulamaların başarılı olabilmesi için kullanıcılar arası etkileşimin oldukça yüksek olması gerekiyor. Örneğin bu uygulamayı yükleyerek sadece yeni yerler keşfetmeye çalışıp, hiç kendi gittiğiniz ilgi çekebilecel yerleri paylaşmazsınız, diğer kullanıcılar ile etkişime girememiş oluyorsunuz.

Yakın çevrenizdeki en popüler mekanları görebilmenizi sağlayan MapHook, bu mekanları Yahoo, Twitter ve FourSquare üzerinde görmenizi sağlıyor. Ayrıca mekanlar ile ilgili Wikipedia sayfalarına girerek daha fazla bilgi alma imkanı da sunuyor.

Bir hafta sonu gittiğiniz çok güzel bir mekanı eklemek istediğinizde mekanla ilgili bir resim, yazı ve video ekleyerek hangi kategoride olduğunu belirtmeniz yeterli. Böylece daha sonra bu bölgede gidilebilecek güzel yer arayan MapHook kullanıcıları paylaşmak istediğiniz mekanı görüp deneyebilecekler.

Herhangi bir mekan kısıtlaması olmayan MapHook'da çay bahçesinden diskoya kadar farklı kategorilerde yer alan farklı mekanlar ekleyebilir yada keşfedebilirsiniz.

Gezmeyi ve yeni yerler denemeyi sevenlere hitap eden bir sosyal ağ olan MapHook'u denemek isterseniz iOS mobil cihazlarınıza ücretsiz olarak indirip yüklemeniz yeterli. Fakat yazının başındada dediğim şekilde uygulamanın gerçekten işe yarayabilmesi için kullanıcıların hem alıp hem de vermesi gerekiyor. Ayrıca uygulamanın yayılarak daha fazla kullanıcıya ulaşması gerekiyor. Örneğin uygulamayı ilk yükledikten sonra gittiğiniz bir yerde mekan aramak istediğinizde hiç bir sonuçla karşılaşmayabilirsiniz. Bunun nedeni o bölgeye daha önce bir MapHook kullanıcısının gitmemiş olması. Bu yüzden uygulamanın kullanıcı syaısı arttıkça daha yararlı ve güzel olmaya başlıyor. Bu nedenle uygulamayı Android ve iOS mobil cihaz sahibi arkadaşlarınıza önerebilirsiniz.

YORUMLAR