Test Chamber 3.00 (ios)

Test Chamber

Test Chamber
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Test Chamber, beyninizi çalıştırarak ilerleyebileceğiniz bulmacalar içeren harika bir iPhone ve iPad oyunu.

Test Chamber, beceri gerektiren bulmaca oyunları yerine daha kafa yorucu, beyni çalıştıran bulmaca oyunlarını tercih ediyorsanız kesinlikle oynamanız gerektiğini düşündüğüm bir iPhone ve iPad oyunu.

iOS tabanlı telefon ve tabletinize ücretsiz indirip, ufak boyutlu olmasıyla kısa sürede oynamaya başlayacağınız bulmaca oyununda 28 bölüm boyunca kafanız oldukça karışacak. İlk görüşte resimlerinden de bakıp “Bu mu kafa bulandıran bulmaca oyunu?” sorusunu es geçip indirmenizi tavsiye ederim.

Uzun süreli oynanışta dahi göz yormayan bir bulmaca oyunu olan Test Chamber’da kendinizi tamamen bir boşluktaymış gibi hissedeceğiniz bir platformun üzerindesiniz. Küplerin gelişigüzel sıralanmasından oluşan platformda sevimli bir karakterin yolunu bulması için uğraş veriyorsunuz.

Parmak hareketlerinizle ilerleyen robot görünümlü karakteri hedef noktaya (mavi renkli kübe) ulaştırmak ise tam bir mesele diyebilirim. Her ne kadar hedefiniz çok uzakta olmasa da platformlar arası boşluklar olduğundan işiniz oldukça zor. Mavi kübe varmak için nereden geldiğini hiçbir zaman çözemeyeceğiniz renkli kutuları kullanıyorsunuz. Renkli kutular platformlar arasında geçiş yapmanıza izin veriyor. Bunları akıllıca kullanmanız gerektiğini söylememe gerek yok sanırım.

Bir bulmaca oyununda sık görmediğimiz karşılıklı diyaloglar da içeren Test Chamber’ın oynanışını oldukça beğendim. Karakter asla platform dışına çıkamıyor ve yaptığınız hareketi dilediğimiz kadar geri sarabiliyorsunuz. Çoğu benzer oyunda bu seçenekler sunulmadığından özellikle belirtmek istedim.

Görsellikten ziyade oynanışa önem veren biri olarak zorlu bölümler sunan Test Chamber’ı beğendim. Siz de benim gibi üçlü eşleştirme yerien kafa yorucu bulmaca oyunlarını seviyorsanız kesinlikle iPhone ve iPad’inize indirin derim.