Viggo

Viggo
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    67

  • Üretici

    Bojan Pavic

Viggo uygulaması yardımıyla aynı ortamda bulunduğumuz kişilere dosya transferi yapabiliyoruz.

Viggo, hem iPhone hem de iPad cihazlarımız üzerinde kullanabileceğimiz bir dosya transfer uygulaması olarak dikkat çekiyor. Doküman, kişi bilgisi, link, fotoğraf, video ve yazılı not gibi farklı formatlarda oluşturulmuş olan belgelerimizi ve medya dosyalarımızı Viggo yardımı ile fiziksel olarak yakınımızda bulunan diğer kullanıcılarla paylaşabiliyoruz.

Uygulamanın işleyiş mantığı çok verimli ve basit şekilde işliyor. Viggo'yu başlatarak paylaşım yapmak istediğimiz dokümanı veya medya dosyasını seçiyoruz. Daha sonra seçtiğimiz bu dosya çevremizdeki kullanıcıların erişimine açık hale geliyor. Kullanıcılar bu dosyaya kendi cihazları üzerinden erişim sağlayarak dilerlerse indirebiliyorlar.

Viggo'nun en iyi yanı ise hiçbir şekilde profil oluşturma, arkadaş olarak ekleme, şifre sorma gibi ekstra prosedürlere sahip olmaması. Bu sayede vakit kaybetmeden istediğimiz dosyayı transfer edebiliyoruz. Eğer transfer edeceğiniz dosya özel bir içerik barındırıyorsa bağlantınızı bir şifre ile koruyabilirsiniz. Bu işlemden sonra dosyanızı sadece şifreyi bilen kullanıcılar indirebiliyor.

Uygulama üzerinden transfer işlemleri yapabilmek için transfer yapmak istediğimiz cihazın Bluetooth kapsama alanımız içerisinde olması gerekiyor. Açıkçası bu alan fazlasıyla yeterli. Sınıf ortamında, amfide, toplantı salonunda veya toplu olarak bulunulan herhangi bir yerde gerçekleştirmek istediğiniz dosya aktarım işlemleriniz için Viggo'yu rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

YORUMLAR