WhatsOnline

WhatsOnline
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

WhatsOnline, iPhone ve iPad cihazlarınızda kullandığınız Whatsapp'da kimlerin online olduğunu görmenizi sağlayan bir uygulamadır.

WhatsOnline, popüler mesajlaşma platformu Whatsapp'da seçtiğiniz kişilerin çevirimiçi olma durumlarını gösteren 3. parti bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. iPhone ve iPad cihazlarınız üzerinden kullanabileceğiniz uygulamada, arkadaşlarınızın, ailenizin, kız arkadaşınızın veya çocuklarınızın vaktinin ne kadarını Whatsapp üzerinde harcadığını görebilirsiniz. Şimdi, oldukça tartışma yaratan bu uygulamayı dilerseniz biraz daha yakından inceleyelim. 

Bildiğiniz üzere ikili ilişkilerde Whatsapp yeri geliyor yuva yıkan, yeri geliyor tartışma çıkaran bir konumda bulunuyor. Bir mesajlaşma uygulamasının bu tarz durumlar yaratması bile yeterince ilginçken, mavi tık özelliğinin gelmesiyle olay başka boyutlara taşındı. Nihayetinde hepimiz bir doz ''Mesajı gördüğün halde neden cevap vermiyorsun?'' sorusunu alıp, çeşitli açıklamalarla gönül almaya çalıştık. Bu da yetmedi, mavi tık özelliğini kapatabilme imkanı geldi, bu sefer de 'neden kapalı' olduğunu açıklamaya çalıştık. Demek istediğim, aşırı uçlarda yaşadığımızı öncelikle kabul edelim.

WhatsOnline uygulamasına dönecek olursak, efendim bu uygulama Whatsapp listenizde seçtiğiniz kişilerin online olma sayısını, online kalma süresini ve zamanlarını size apaçık gösteriyor. Haliyle özel hayatın sınırlarını zorlayan bir uygulama olmasıyla fazlasıyla dikkat çekiyor. Sevgililer arasında epey tartışma yaratacağını şimdiden görebiliyorum ve bunun ilerleyen dönemlerde daha ciddi sorunlar yaşatacağını düşünüyorum. Dolayısıyla uygulamayı kullanacaksanız eğer, sevdikleriniz bile olsa özel hayatı deşifre ettiğinizi ve şüphelendiğinizde karşı tarafa güven duymadığınızı dolaylı olarak ifade etmiş olacaksınız. Bunların dışında, uygulama içi satın alımlarla seçtiğiniz kişilerin sayısını artırabileceğinizi de belirteyim.

WhatsOnline uygulamasını ücretsiz indirebilirsiniz ama yukarıda bahsettiklerimi bir düşünmenizi ve uygulamayı iyi amaçlar için kullanmanızı tavsiye ederim.