1998'de Olsaydık Far Cry 5 Böyle Duyurulacaktı

Ubisoft, geçtiğimiz haftalarda yeni FPS oyunu Far Cry 5'i farklı sinematik videolarla duyurmuş, E3 2017 sırasında da oyunun ilk oynanış videolarını paylaşmıştı. Geniş bir açık dünya ve yüksek kaliteli grafikler Far Cry 5'te bir araya gelecek. Oyunun bu de

Ubisoft, geçtiğimiz haftalarda yeni FPS oyunu Far Cry 5'i farklı sinematik videolarla duyurmuş, E3 2017 sırasında da oyunun ilk oynanış videolarını paylaşmıştı.

Geniş bir açık dünya ve yüksek kaliteli grafikler Far Cry 5'te bir araya gelecek. Oyunun bu derece kalitesi olmasının sebebi ise gelişen teknoloji. Peki bu teknoloji olmasaydı Far Cry 5 nasıl bir oyun olurdu? İşte bu video bize bu sorunun cevabını veriyor.

90'lı yılların sonuna doğru bilgisayarlar yeni yeni 3 boyutlu hızlandırıcı olarak çalışan harici ekran kartlarıyla tanışıyordu ve ilk gerçek 3 boyutlu oyunlar geliştirilmeye başlanmıştı. Diğer yandan, PlayStation gibi oyun konsolları da 3 boyut teknolojisine geçiş yapıyordu. O dönemde doğal olarak 3 boyutlu oyunların grafikleri de düşük kaliteye sahipti.

98DEMAKE adlı YouTube kanalında paylaşılan bu videoda 90'lı yılların grafik teknolojisiyle Far Cry 5 duyuru videosunun baştan yaratıldığını görüyoruz. Ortaya bir hayli ilginç bir sonuç çıkmış, her ne kadar oyun güncel halini aratacak şekilde görünse de o günlerde bu tür videolar bile oyunlar için heyecanlanmamıza sebep olurdu.

YORUMLAR