E-Devlet Üzerinden Trafik Cezasına İtiraz Nasıl Yapılır?

UYAP Vatandaş Portalı'na eklenen yeni özellikle trafik veya idari para cezalarına itirazınızı internet ortamında yapabilirsiniz.

Usulüne uygun kesilmediğini düşündüğünüz trafik/idari para cezaları için Sulh Ceza Hakimliklerine itirazda bulunma hakkınız var. UYAP Vatandaş Portalı'na eklenen yeni özellikle trafik veya idari para cezalarına itirazınızı internet ortamından yapabilirsiniz.

Trafik Cezasına İtiraz Nasıl Yapılır?

Trafik cezasının düzenlenmesini takip eden 15 gün içinde yasal olarak Sulh Ceza Hakimliklerine itiraz edebilirsiniz. UYAP'a yeni eklenen bu özellikten faydanabilmek için e-devlet kapısına giriş yapıp, UYAP Vatandaş Portalı'nı açmanız gerekiyor. Videodaki adımları takip edip, dilekçe ve ceza tutanağını sisteme yükleyerek itiraz başvurunuzu yapabilirsiniz.

Dilekçenizi mutlaka yerli kelime işlemcimiz UYAP Editör programında yazmanız ve UDF formatında kaydetmeniz gerekiyor. UYAP portalı udf dışında doküman kabul etmemektedir. Trafik cezasına itiraz dilekçesinin nasıl yazılacağı hakkında bilgi sahibi değilseniz internette yer alan örnek dilekçe şablonlarını inceleyebilirsiniz.

UYAP İle Dava Dosyası Sorgulama Nasıl Yapılır?
NASIL YAPILIR

UYAP İle Dava Dosyası Sorgulama Nasıl Yapılır?

UYAP (Ulusal Yargı Ağı Projesi) ile internet ortamında hukuki davalarımızın takibini yapmak artık mümkün. Bu yazımızda UYAP Vatandaş servisiyle dava dosyası sorgulamalarının nasıl yapılacağını anlaşılır kılmaya çalışacağız.

Veraset İlamı Nedir? E-Devlet Üzerinden Veraset İlamı Nasıl Alınır?
NASIL YAPILIR

Veraset İlamı Nedir? E-Devlet Üzerinden Veraset İlamı Nasıl Alınır?

Her ne kadar kendimize uzak görsek de ölüm maalesef kainatın yegane gerçeklerinden biri. Bir yakınımızın hayatını kaybetmesi sonrası mal varlıkları üzerinde hak sahipliği olan kişileri listeleyen veraset ilamı hakkında merak ettiklerinizi e-Devlet kapısının 'mirasçılık belgesi sorgulama' hizmeti çerçevesinde izah etmeye çalışacağız.

e-Devlet Hacker Saldırılarına Karşı Ne Kadar Güvenli?
GÜVENLİK

e-Devlet Hacker Saldırılarına Karşı Ne Kadar Güvenli?

Yaklaşık 35 milyon kullanıcıya aktif olarak hizmet veren e-Devlet, Netsparker’ın

YORUMLAR