20 Sene Öncesinin Windows 98'li Oyun Canavarını 2016'da Toplamak

Günümüzden 20 yıl öncesinde Bill Gates Windows 98'i tanıtmıştı ve multimedya uygulamalar ve oyunlar için yeni bir dönem başlamıştı. O dönemde ilk GTA oyunu, Carmageddon, Blood, Duke Nukem, Quake 3, Nocturne, Half Life, Thief, Red Alert 2, Commandos, Unrea

Günümüzden 20 yıl öncesinde Bill Gates Windows 98'i tanıtmıştı ve multimedya uygulamalar ve oyunlar için yeni bir dönem başlamıştı.

O dönemde ilk GTA oyunu, Carmageddon, Blood, Duke Nukem, Quake 3, Nocturne, Half Life, Thief, Red Alert 2, Commandos, Unreal gibi efsane oyunları bilgisayarlarımızda oynayabilmiştik. Aradan geçen uzun zamanın ardından bu oyunları tekrar oynayarak nostalji yapmak isteyen nine 九つ adlı YouTube kullancısı 2016'da Windows 98 çalıştıran bir oyun bilgisayarı toplamaya niyetlenmiş. nine 九つ bu iş için eski bilgisayar parçalarını araştırmaya başlamış ve sonunda bütün parçaları bir araya getirerek Windows 98 toplama PC'sini inşa etmiş. Nvidia TNT 2 ekran kartıyla dikkat çeken sistemin bileşenleri şunlar:

- Pentium 4 işlemci

- 256 MB RAM

- Nvidia Vanta Riva TNT 2 ekran kartı

- 240 Watt güç kaynağı

- 120 GB sabit disk

- Disket sürücü

- 2 adet optik sürücü

nine 九つ videoda parçaları bilgisayara yerleştirip montajı yapıyor; fakat sürücülerin kurulumu sırasında küçük bir problem yaşıyor. Neyse ki bu problemi de atlatmayı başarıyor ve sistemi çalıştırarak Quake 3 oynuyor. İyi seyirler.

Günümüz Oyunlarının Atalarını Yakından Tanıyalım

Haberini Duysak Bizi Halay Başı Yaptırtacak Oyunlar

YORUMLAR