AOC AGON AG251FZ Monitör İnceleme

AOC AGON AG251FZ monitör tam bir oyuncu monitörü. Freesync özelliğiyle gelen bu monitörde eğer amd marka ekran kartınız varsa oldukça memnuniyet yaşamanız mümkün.

AOC AGON AG251FZ monitör tam bir oyuncu monitörü. Freesync özelliğiyle gelen bu monitörde eğer amd marka ekran kartınız varsa oldukça memnuniyet yaşamanız mümkün. Cihazın görüntü kalitesi, performansını göz önüne aldığımızda fiyatınında yeterli seviyede olduğunu söyleyebilirim. 3290 lira seviyesindeki bu monitör 240 Hz olması, 1 ms tepki süresini size oyunlarda sonuna kadar hissettiriyor.

Ekranın sağa sola hareket etmesi, her bir açıya uyumlu hale getiriliyor olabilmesini oldukça fazla beğendiğimi aktarmalıyım. Monitörde elbette çok sayıda bağlantı seçeneği de yer alıyor. DisplayPort ve 2 HDMI girişinin yanı sıra, DVI ve VGA portları da monitörde mevcut. Ayrıca 4 adet USB 3.0 port da unutulmamış. Bu portlardan ikisi rahat erişim açısından yan tarafta yer alıyor.

AG251FZ, 1000:1 kontrast oranı sunuyor. Ayrıca 400 nit parlaklık, 1ms tepki süresi ve 24 inç ekranda 1920x1080 piksel çözünürlük de diğer teknik detaylarını oluşturuyor.

Genel olarak toparlamak için baktığımızda eğer oyun oynamayı seviyorsanız ve bugünlerde bir oyuncu monitörü arayışı içerisindeyseniz  aoc’nin bu modeli tam size göre.

YORUMLAR