Biyonik Kanguruyla Tanışmaya Hazır mısınız?

Almanya merkezli bir teknoloji şirketi olan Festo, gerçek bir kangurunun hareketlerini göz önüne alarak geliştirdiği biyonik kanguru ile birden dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Gerçek bir kanguru modeli dikkate alınarak tasarlanan biyonik kanguru, iler

Almanya merkezli bir teknoloji şirketi olan Festo, gerçek bir kangurunun hareketlerini göz önüne alarak geliştirdiği biyonik kanguru ile birden dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Gerçek bir kanguru modeli dikkate alınarak tasarlanan biyonik kanguru, ileriye doğru sıçrama hareketini kusursuz bir şekilde gerçekleştirebiliyor ve bunu yaparken bir sonraki sıçrama hareketi için gerekli olan enerjiyi depolayabiliyor.

Robot üzerinde yer alan hareket algılama sensörleri sayesinde biyonik kangurunun hareketleri kablosuz kol bandı yardımıyla uzaktan kontrol edilebiliyor. Bu sayede isterseniz biyonik kangurunuzu yanınıza çağırabilir veya yönünü değiştirmesini sağlayabilirsiniz.

Şirket şu an için biyonik kanguruyla ilgili herhangi bir özel kullanım alanı veya ticari bir amaç belirlememiş olsa da ortaya çıkan ve bir canlıya ait olan robot gerçekten övgüyü hakediyor.

YORUMLAR