Bu Video Bütün iPhone'ları Kilitliyor!

iOS işletim sistemini kullanan iPhone telefonların stabil çalıştıkları ve kilitlenme gibi problemleri olmadığı yaygın bir görüş. Fakat iPhone kilitleyen video bu yaygın görüşün aslının olmadığını bize gösteriyor. Söz konusu video sadece 3 saniye uzunluğun

iOS işletim sistemini kullanan iPhone telefonların stabil çalıştıkları ve kilitlenme gibi problemleri olmadığı yaygın bir görüş. Fakat iPhone kilitleyen video bu yaygın görüşün aslının olmadığını bize gösteriyor.

Söz konusu video sadece 3 saniye uzunluğunda bir video olsa da videonun izlendiği bütün iPhone telefonlar saniyeler içinde kullanılamaz hale geliyor ve cihazı zorla yeniden başlatmak geerekiyor. Yani bir gün bir arkadaşınızdan alacağınız bir bağlantıya tıkladığınızda açacağınız ve seyredeceğiniz video sonrasında iPhone kilitlendi diyebilirsiniz.

İzleyeceğiniz bu video iPhone'u kiltleyen videonun nasıl çalıştığını bize gösteriyor. İlk önce videonun bağlantısı iMessage üzerinden paylaşılıyor. Bu videonun bağlantısını direkt olarak paylaşabileceğiniz gibi Google'ın URL kısaltma servisiyle kısaltılmış halde göndermeniz de yeterli oluyor. Sonrasında mesajı iPhone telefonu üzerinde açan ve bağlantıya tıklayan kişi videoyu seyrettikten sonra ilk aşamada herhangi birşey fark etmiyor; çünkü video belli bir süre sonra etkisini gösteriyor. Yaklaşık 30 saniye boyunca telefonunuzu kullanabiliyorsunuz. Fakat cihaz giderek yavaşlamaya başlıyor, sonrasında da tamamen kilitleniyor.

Bu kilitlenme olayının sadece bir iPhone modeline ve iOS versiyonuna özel olup olmadığı da test edilmekte. iMessage'ın kullanılabildiği iOS 5'ten itibaren son iOS sürümüne kadar bütün iOS sürümlerinde test yapılıyor. Farklı iPhone modelleri, farklı iOS sürümleri denenmesine rağmen bütün telefonlar kilitleniyor.

Bu video ile telefonunuz kilitlendikten sonra zorla yeniden başlatarak telefonunuzu kurtarabiliyorsunuz. Söz konusu iPhone kilitleyen video ise burada:

https://vk.com/doc106491973_439166823

iPhone 7 Kurtarma Modu ve DFU Moda Nasıl Alınır

YORUMLAR