Cubestormer 3 Rubik Küp Hız Rekorunu Kırdı

2011 yılında bir Lego robotu olan Cubestormer 2 tarafından kırılan dünya rubik küp çözme hız rekoru 5,27 saniye olarak kayıtlara geçmişti. Geçtiğimiz günlerde yine Cubestormer 2'nin geliştiricisi ARM tarafından geliştirilen Cubestormer 3, bu rekoru geride

2011 yılında bir Lego robotu olan Cubestormer 2 tarafından kırılan dünya rubik küp çözme hız rekoru 5,27 saniye olarak kayıtlara geçmişti.

Geçtiğimiz günlerde yine Cubestormer 2'nin geliştiricisi ARM tarafından geliştirilen Cubestormer 3, bu rekoru geride bırakmayı başardı ve yeni dünya rubik küp çözme hız rekorunu 3,253 saniyeye taşıdı.

En hızlı rubik küp çözen insan rekorunun 5,55 saniye olduğu düşünüldüğü zaman, Cubestormer 3'ün bu noktada gerçekten büyük bir başarıya imza attığını söylemek mümkün.

Serinin üçüncü robotunun elde ettiği başarının ardından, acaba karşımıza serinin dördüncü robotu da çıkar mı diye şimdiden merak etmeye başladığımı söylemeliyim.

Cubestormer 3'ün kırdığı dünya rekoruyla ilgili videoyu izleyebilir ve konuyla ilgili görüşlerinizi yorum bölümümüz aracılığıyla bizlerle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR