Elektronik Sigara Cepte Bomba Gibi Patladı!

Eğer sigara bağımlılığınıza e-sigara kullanarak son vermeyi düşünüyorsanız izleyeceğiniz bu patlayan elektronik sigara videosundan sonra bu teknolojik cihazları daha dikkatli kullanmaya karar verebilirsiniz. Günümüzde bataryaya sahip olan her elektronik c

Eğer sigara bağımlılığınıza e-sigara kullanarak son vermeyi düşünüyorsanız izleyeceğiniz bu patlayan elektronik sigara videosundan sonra bu teknolojik cihazları daha dikkatli kullanmaya karar verebilirsiniz.

Günümüzde bataryaya sahip olan her elektronik cihaz alev alabilme riskine sahip. Samsung Galaxy Note 7'nin alev alma ihtimali biraz yüksek olsa da elektronik sigaralar Note 7'yi yakalayabilmek için büyük çaba gösteriyorlar. Daha önceden de karşımıza çıkan patlayan e-sigara olaylarına bir yenisi daha eklendi. New York'taki Central Cellars Wine and Spirits adlı şarap dükkanında kendi halinde sohbet eden 3 mağaza çalışanı büyük bir şok yaşadı. Çalışanlardan Otis Gooding'in cebinde bulunan e-sigara aniden patladı ve alev alarak etrafı dumana boğdu. Ayrıca pantolonu tutuşan Gooding'in vücudunda 3. dereceden yanıklar oluştu. Gooding olay sonrası cerrahi operasyon geçirmek zorunda kaldı.

Yaşanan bu olay ve ortaya çıkan panik güvenlik kamerasındaki görüntülere net bir şekilde yansıdı. Ayrıca Otis Gooding, avukatıyla birlikte mahkemeye başvurdu. Mahkemedeki duruşmada kazanın elektronik sigara nedeniyle yaşandığı kararı çıktı.

Olayın kurbanı Otis Gooding'in çalışma arkadaşı John Lee, Gooding'in kullandığı elektronik sigaranın modifiye edildiğini ve yüksek performans için voltajının artırılabildiğini açıklıyor.

YORUMLAR