Ev Yapımı Minicik Bilgisayar ile Doom Oynadılar!

Eğer teknolojinin daha n kadar ileriye gidebileceği hakkınızda bir fikriniz yoksa bu ilginç minyatür bilgisayar projesi size bir fikir verebilir. Edidoom adını taşıyan bu minik bilgisayar kendi evinizde yapabileceğiniz ve üzerinde DOOM gibi efsane oyunlar

Eğer teknolojinin daha n kadar ileriye gidebileceği hakkınızda bir fikriniz yoksa bu ilginç minyatür bilgisayar projesi size bir fikir verebilir.

Edidoom adını taşıyan bu minik bilgisayar kendi evinizde yapabileceğiniz ve üzerinde DOOM gibi efsane oyunları oynayabileceğiniz bir bilgisayar. Bu bilgisayar Intel'in Intel Edison adını taşıyan system on chip (SoC) yani tümleşik sistem çipini kullanıyor. Bu çip üzerinde 500 MHZ çift çekirdekli işlemci, 1 GB RAM ve 4 GB depolama alanı yer alıyor. Bu işlem gücü DOOM tarzı eski oyunları oynatmak için oldukça yeterli. Intel Edison'un sahip olmadığı şey ise bir ekran, hoparlör ve kontrol cihazı. Edidoom projesi Edison çipiyle bu ek donanımları birleştiriyor ve karşınıza kendi imkanlarınızla yaratabileceğiniz bir minik bilgisayar çıkıyor.

Proje ilgili daha fazla detaya bu bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz:

http://2ld.de/edidoom/

YORUMLAR