Google Pixel XL ve Galaxy S7 Edge Hız Karşılaştırması

Yayınlanan bu Google Pixel XL ve Galaxy S7 Edge hız karşılaştırması videosu bize Google'ın yeni amiral gemisinin performansı hakkında doğru bir fikir veriyor. Hatırlanacağı üzere Google çok kısa bir süre önce Google Pixel XL tanıtımını gerçekleştirdi. Goo

Yayınlanan bu Google Pixel XL ve Galaxy S7 Edge hız karşılaştırması videosu bize Google'ın yeni amiral gemisinin performansı hakkında doğru bir fikir veriyor.

Hatırlanacağı üzere Google çok kısa bir süre önce Google Pixel XL tanıtımını gerçekleştirdi. Google, bu telefonla uzun bir süredir kullanmakta olduğu Nexus adını bir kenara bırakmıştı. Google Pixel XL, şu an piyasadaki en güçlü mobil işlemcilerden biri olan Snapdragon 821'i kullanıyor ve 4 GB RAM miktarına sahip. Telefon birçok Android amiral gemisinde bulunan dikkat çekici özellikleri bir araya toplamasıyla beğeni kazanmıştı.

Bir önceki neslin en güçlü telefonlarından olan Samsung Galaxy S7 Edge ise geçtiğimiz sene çıkış yapmıştı. Samsung'un yaşadığı Galaxy Note 7 felaketinden sonra da Galaxy S7 Edge firmanın en güçlü telefonu olma ünvanını korumuştu. Bu durumda Google Pixel'i Samsung'un mevcut amiral gemisi olan Galaxy S7 Edge ile karşılaştırmak mantıklı bir seçim olarak düşünülebilir.

Hazırlanan bu hız testinde 2 telefonda aynı işlemler gerçekleştirilirken telefonların ne kadar kısa sürede tepki verdikleri ve işlemleri tamamladıkları ölçülüyor. Yani yapılan test tamamen günlük kullanım odaklı. Testte iki telefonun kameraları açılıyor, parmak izi okuyucuyla telefon açılıyor, tarayıcı kullanılıyor, oyunlar ve uygulamalar çalıştırılarak yükleme süreleri kontrol ediliyor ve RAM kullanımı ölçülüyor.

Testte kullanılan Google Pixel XL, 4 çekirdekli Snapdragon 821 işlemciye, Galaxy S7 Edge ise 8 çekirdekli Exynos 8890 işlemciye sahip.

Samsung Galaxy S7 ve Google Pixel Karşılaştırması

YORUMLAR