Huawei, Ascend Mate 2 4G'yi Resmi Olarak Duyurdu

Huawei, CES basın toplantısı sırasında yeni akıllı telefonu Ascend Mate 2 4G'yi resmi olarak duyurdu. Ascend Mate'de olduğu gibi yine 6.1 inçlik 720p çözünürlükte IPS ekrana sahip olan akıllı telefon bu kez LTE desteğine sahip. İki farklı işlemci modeliyl

Huawei, CES basın toplantısı sırasında yeni akıllı telefonu Ascend Mate 2 4G'yi resmi olarak duyurdu. Ascend Mate'de olduğu gibi yine 6.1 inçlik 720p çözünürlükte IPS ekrana sahip olan akıllı telefon bu kez LTE desteğine sahip.

İki farklı işlemci modeliyle piyasaya sürülecek olan Huawei Ascend Mate 2; 1.6GHz'lik dört çekirdekli Qualcom MSM8928 veya 1.6GHz'lik dört çekirdekli Huawei HiSilicon Cortex-A9 işlemciye sahip olacak. İşlemciler dışında her iki modelinde diğer özellikleri aynı olacak. 2GB RAM, 16GB dahili depolama alanı, microSD kart girişi, 5MP'lik ön kamera ve 13MP'lik arka kamera sahip olan Huawei Ascend Mate 2, Android 4.3 işletim sistemini ve Huawei'nin Emotion 2.0 adlı kullanıcı arayüzünü kullanacak.

Aynı zamanda 4050 mAh'lik bir bataryaya sahip olan Huawei Ascend Mate 2, kullanıcılara oldukça uzun bir bekleme süresi sunacak gibi görünüyor. Daha önceki akıllı telefonlarında olduğu gibi Ascend Mate 2'de de 1080p desteği sunmayı unutan Huawei'nin yeni akıllı telefonu bakalım beklediği ilgiyi görebilecek mi?

YORUMLAR