iPhone 7'yi Sadece Suyla İkiye Ayırdılar!

iPhone 7 suya dayanıklı mı diye merak ediyorsanız bu sıradışı dayanıklılık testi ilginizi çekebilir. Bilindiği üzere Apple, son amiral gemisi iPhone 7'yi tanıtırken yeni telefonunun suya dayanıklı ilk iPhone modeli olacağını açıklamıştı. Tabi bu dayanıklı

iPhone 7 suya dayanıklı mı diye merak ediyorsanız bu sıradışı dayanıklılık testi ilginizi çekebilir.

Bilindiği üzere Apple, son amiral gemisi iPhone 7'yi tanıtırken yeni telefonunun suya dayanıklı ilk iPhone modeli olacağını açıklamıştı. Tabi bu dayanıklılık belli şartlar altında geçerliydi. iPhone 7'nizle derinlere dalamıyor, belli bir sürenin üzerinde suyun altında kalamıyorsunuz. Bu dayanıklılık testi ise iPhone 7'nin suya dayanıklılığında şartları iyice zorluyor.

İzleyeceğiniz videoda bir su jeti kullanılıyor. Su jetlerinin özelliği ise oldukça yüksek başınca sahip suyu yüksek hızlarla fışkırtabilmesi. Su jetlerinin çok daha az basınçlı modelleri araba yıkama sistemlerinde kullanılıyor. Fakat videoda kullanılan model bir sanayi tipi su jeti. Bu su jetleriyle mermer, metal gibi sert maddeler hızlı bir şekilde kesilebiliyor. Su jetlerinin testere tarzı kesme sistemleriyle kıyaslandığında çok daha verimli bir kesme yöntemi olduğu söylenebilir.

Peki iPhone 7 su jetinin yüksek basınçlı suyu karşısında dayanabiliyor mu? İşte bu videoda bu sorunun cevabı uygulamalı olarak veriliyor. iPhone 7 yerine sabitlendikten sonra vanalar açılıyor ve su jeti işini yapmaya başlıyor. Sonuçları hep birlikte izliyoruz.

YORUMLAR