iPhone X'in Face ID'sinin İkizlerle İmtihanı

İkiz kardeşiniz, Face ID kullanarak iPhone X telefonunuzun kilidini açabilir mi? Cevabı videoda

Apple, Eylül ayında yeni amiral gemisi iPhone X'i Steve Jobs'un anısına hazırladığı özel sahnede resmi olarak tanıtmıştı.

iPhone X yeni bir işlemci, çerçevesiz muhteşem bir OLED ekran, yüksek donanım gücü ve yetenekli bir kamera ile geliyor. Bu telefondaki Home tuşu rafa kalkarken yeni dokunmatik kontrol sistemi kullanılmaya başlanıyor. Bu özelliklere bakıldığında iPhone X'in yepyeni bir iPhone tecrübesi yaşatacağı söylenebilir.

iPhone X'in bütün marifetleri bunlarla da sınırlı değil, telefonda parmak izi okuyucusu yerine özel yüz tanıma sistemi Face ID'den faydalanabileceğiz. Face ID ile telefonunuzun kilidini açabilecek, belli fonksiyonları Face ID ile birleştirebilecek, uygulamaları çok farklı şekillerde kullanabileceksiniz.

Face ID bir hayli başarılı bir yüz tanıma sistemi, bu sistem gerçek zamanlı olarak yüzünüzü hareketlerini algılayabiliyor ve uygulamaların yüzünüze maskeleme yapabilmesini sağlayabiliyor. iPhone X'inize baktığınızda da anında telefonunuzun kilidi açılıp hazır hale geliyor. İster gözlüğünüz olsun, ister sakalınız olsun Face ID bu zorlu şartlarda bile yüzünüzü tanıyabilmekte. Peki sizinle aynı yüze sahip olan birisi telefonunuza erişmek isteseydi durum ne olacaktı? İşte bu videoda bu sorunun cevabı veriliyor.

Mashable tarafından paylaşılan videoda aynı yüz hatlarına sahip ikiz kardeşler kullanılıyor ve kardeşlerden birinin yüz hatları kullanılarak telefon kilitleniyor. Sonrasında ise diğer kardeşin kendi yüzünü kullanarak telefonu açıp açamadığı gözlemleniyor. Videoyu hep birlikte izliyor ve cevabı görüyoruz.

iPhone X Face ID (Yüz Tanıma) Özelliği Nasıl Kullanılır?
MOBİL

iPhone X Face ID (Yüz Tanıma) Özelliği Nasıl Kullanılır?

iPhone X’in can alıcı özelliği Face ID (yüz tanıma), Touch ID'nin yerini alan yepyeni bir biyometrik kimlik doğrulama sistemi.

YORUMLAR