Nasa, 2200 Derecedeyken Bile Çıplak Elle Tutulabilen Seramik Üretti

Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından üretilen özel bir seramik malzemeye 2200 dereceyken bile dokunmak mümkün. Kulağa son derece ürpertici ve tuhaf gelse de az sonra izleyeceğiniz videoda bu olaya şahit olacaksınız. Söz konusu malzemeyi fırı

Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından üretilen özel bir seramik malzemeye 2200 dereceyken bile dokunmak mümkün. Kulağa son derece ürpertici ve tuhaf gelse de az sonra izleyeceğiniz videoda bu olaya şahit olacaksınız.

Söz konusu malzemeyi fırından çıkartan araştırmacı grup, daha bir dakika bile geçmeden mezlemeye çıplak elle dokunuyor. Bu malzemenin dış katmanı fırından çıkar çıkmaz çıplak deriyle temas edebilecek kadar soğuyor fakat iç kısmı enerjiyi tutmaya devam ediyor. NASA tarafından yapılan açıklamalara göre bu teknolojinin uzay mekiklerinin dış kaplamasında kullanılması planlanmakta. Bu sayede atmosferde sürtünme sebebiyle yüksek derecelere kadar ısınan mekiklerin sıcaklık değerlerinin kontrol altında tutulması planlaıyor. 

Belki işi biraz daha ileri götürüp iç kısımda depolanan enerjiyi bir şekilde kullanılabilir hale getirebilirler. Hatta bu sayede uzay yolculuklarının maliteyi bile düşebilir. Artık hiçbir şeye şaşırmamak gerekiyor! Şimdi sizleri video ile baş başa bırakıyoruz.

YORUMLAR