Nexus 4 Üzerinde Sailfish OS İşletim Sistemi

Yeni yayınlanan bir video Jolla adlı Finlandiyalı bir firma tarafından geliştirilen Sailfish OS mobil işletim sisteminin Google Nexus 4 telefona nasıl yüklendiğini gösteriyor. Nexus 4'ün geri yükleme menüsü kullanılarak yapılan işlemler sonucu Sailfish iş

Yeni yayınlanan bir video Jolla adlı Finlandiyalı bir firma tarafından geliştirilen Sailfish OS mobil işletim sisteminin Google Nexus 4 telefona nasıl yüklendiğini gösteriyor.

Nexus 4'ün geri yükleme menüsü kullanılarak yapılan işlemler sonucu Sailfish işletim sistemi dakikalar içerisinde Nexus 4'e yüklenebilmekte. Videoda ayrıca Sailfish işletim sisteminin ilk yapılandırma aşamalarına da göz atılmakta.

Linux altyapısına sahip bir mobil işletim sistemi olan Sailfish, açık yapısı ile ön plana çıkmakta. Çoklu işlem yapabilme ve Android uygulamalarının desteklenmesi ise bu mobil işletim sisteminin yaygın kullanılmasını kolaylaştıracak unsurlar. Jolla yetkililerinin yaptıkları açıklamalara göre Sailfish bütün Android kullanıcılarına sunulacak.

YORUMLAR