Nintendo SNES Classic Nasıl Çalışacak ve Hangi Oyunları Oynatacak

80'li yıllarda ve 90'lı yıllarda çıkardığı oyun konsolları ile gönüllere taht kuran Nintendo, yeni retro oyun konsolu için özel bir tanıtım videosu yayınladı. Nintende SNES Classic adına sahip olacak bu konsol, günümüzün geniş ekran televizyonlarında nost

80'li yıllarda ve 90'lı yıllarda çıkardığı oyun konsolları ile gönüllere taht kuran Nintendo, yeni retro oyun konsolu için özel bir tanıtım videosu yayınladı. Nintende SNES Classic adına sahip olacak bu konsol, günümüzün geniş ekran televizyonlarında nostaljik SNES oyunlarını oynamamıza imkan verecek.

Nintendo, yayınladığı bu videoda SNES Classic'in Japonya'da satışa sunulacak sürümü olan Super Famicom Classic'i bize genel hatlarıyla tanıtıyor. Videoda ilk olarak Super Famicom Classic'in nasıl çalıştığı anlatılıyor. Konsol, HDMI kablosu ile televizyonunuza bağlanabiliyor. Kutudan çıkan 2 adet klasik SNES kontrol cihazını bağlayarak konsol ile birlikte gelen 21 oyundan bir tanesini seçip oynamaya başlıyorsunuz.

Videoda bu konsol üzerinde hangi oyunları oynayabileceğimiz de gösteriliyor. 90'lı yıllarda çıkış yapmış ve oyun tarihinde değişmez bir yer edinmiş oyunları görebilmekteyiz. BU oyunlardan en dikkat çekeni şüphesiz ki Super Mario World. 16 bit çağın en sevilen oyunlarından olan Street Fighter 2 de listede yer almakta. Contra 3, The Legend of Zelda, Mega Man X, Donkey Kong Country bu konsol ile birlikte gelecek diğer retro oyunlar arasında.

SNES Classic, 29 Eylül'de yurt dışında 79.99 $ gibi makul bir fiyatla satışa sunulacak.

YORUMLAR