Nokia 3310 2017 İnceleme ( Eski 3310 İçerir! )

Yeni Nokia 3310 2017 inceleme videosu ile karşınızdayız. Artılarını eksilerini anlattığımız, video testi, fotoğraf testi yaptığımız ve diğer detaylarını anlattığımız bu videomuzda sizlere iyi seyirler dileriz. Öncelikle telefonun teknik özelliklerine bak

Yeni Nokia 3310 2017 inceleme videosu ile karşınızdayız. Artılarını eksilerini anlattığımız, video testi, fotoğraf testi yaptığımız ve diğer detaylarını anlattığımız bu videomuzda sizlere iyi seyirler dileriz.

Öncelikle telefonun teknik özelliklerine bakalım:

- İşlemcisini bilmediğimiz Nokia 3310 java tabanlı bir işletim sistemine sahip.

- Yeni Nokia 3310, 2 megapiksellik flaşa sahip bir kamerayla geliyor.

- Micro sim takılabilen Nokia 3310'un 2G, bluetooth ve radyo desteği bulunuyor fakat wi-fi desteği bulunmuyor.

- Yetersiz olan dahili hafıza problemini sd kart desteği sayesinde arttırabiliyoruz.

- 2,4 inçlik ekran 240x320 pixel ekran çözünürlüğüne sahip.

- 1200 miliamperlik pil, zaten hiç bir özelliği olmayan 3310'un, neredeyse tükenmeyen bir şarj kapasitesine ulaşmasını sağlıyor.

Şimdi de fiziksel özelliklere bakalım:

- Telefonun ön tarafında efsanevi tuş takımı, ekran ve ahize, alt tarafında kulaklık çıkışı, üst tarafında şarj girişi, arka tarafında kamera, flash ve hoparlör bulunuyor, yan taraflarında ise herhangi bir tuş bulunmuyor.

- Mikrofon 8 tuşunun kenarına konumlandırılmış.

- Telefonun kapağı sökülebilir yapıda olduğu için arka kapak rengini değiştirebiliyorsunuz.

- Telefon 115,6mm boya 51mm genişliğe ve 12,8mm kalınlığıa sahip.

Şimdi de kamera ve performans testlerine bakalım:

Kamera konusunda çok bir beklentimiz zaten yoktu, cihaz hafızası 4 fotoğraf ya da 3 saniyelik
video ile doluyor, sd kart taktığınızda ise standart bir kullanıma ulaşabiliyorsunuz ama görüntü kalitesi Nokia'nın ilk kameralı cihazlarıyla yarışır cinsten, videolar 2 fps ile kaydediliyor, YouTube'un 144p'si bile daha iyi. İşletim sisteminin java tabanlı olduğunu söylemiştik dolayısıyla oyunlarda java tabanlı olduğu için oyunların yükleme ekranları çok uzun sürüyor, 
bir zamanlar efsane olan yılan oyununu oynadık, o da bir şeye benzememiş.

Gördüğünüz üzere Nokia 2017 model 3310 ile bir canavar telefon değil, bir prestij modeli yaratmış. Ülkemizdeki 540 liralık fiyat etiketi, rakibi olabilecek telefonlarla herhangi bir kıyaslamaya giremiyor, sebebi basit, telefon işletim sistemi olarak java tabanlı, kamera desen 10 yıl öncenin teknolojisi ama gelgelelim bu 3310'u gittiğiniz yerde masaya koyduğunuz zaman bütün ilginin odağı olacaksınız, işte prestij telefonu böyle olur, Nokia’yı buradan tebrik ediyoruz, 3, 5 ve 6 modelleriyle tekrardan eski günlerine dönmesini diliyoruz.

YORUMLAR