PlayStation 20. Yıldönümünü Video Oyun Tarihiyle Beraber Kutluyor

Sony önümüzdeki ay PlayStation markasının 20. yıl dönümünü kutlayacak. Japonya'da 3 Aralık 1994'te PlayStation markası ilk resmiyetini kazanarak video oyunları tarihine bir imza attı. Bu zaman kadar en sevdiğimiz oyunların ve oyun kahramanlarının arkasınd

Sony önümüzdeki ay PlayStation markasının 20. yıl dönümünü kutlayacak. Japonya'da 3 Aralık 1994'te PlayStation markası ilk resmiyetini kazanarak video oyunları tarihine bir imza attı. Bu zaman kadar en sevdiğimiz oyunların ve oyun kahramanlarının arkasındaki isim olmakta öncülük eden efsane oyun konsolu için şimdi de oyuncuların PlayStation'a teşekkürünü belirten, buram buram nostalji ve minnettarlık kokan yepyeni bir video yayınlandı.

Sony'nin oyun konsolu PlayStation'ın oyun endüstrisinde devasa bir etkisi olduğu tartışılmaz, 100 milyon adet satan tarihteki ilk oyun konsolu olmakla birlikte küçükten büyüğe tüm tüketicilerin kalbini kazanan konsol bunca zamandır gelişmeye devam ederek tüm oyuncuların da demirbaşı haline geldi. Oyunlarda CD-Rom formatını başarılı bir şekilde kullanan ilk konsol olarak PlayStation, zamanda belirli aralıklarda PC oyunculuğundan da büyük bir kitleyi kendisine çekmiş ve oyunla ilgilenen her kitleye adından bahsettirmişti.

PlayStation ilk girişini Kuzey Amerika'da 9 Eylül 1995'te, Avrupa'da 29 Eylül 1995'te, Avustralya'da 15 Kasım 1995'te ve son olarak 1996 senesinde de Kore'ye yapmıştı. Bunca zamandır PlayStation 2, PlayStation 3, PlayStation 4'ün yanısıra el konsolu olarak da PlayStation Portable (PSP), PlayStation Vita olarak gelişmeye devam ediyor. Her konsol modelinin farklı çeşitlendirmeleri de yapılarak, her biri oyun dünyasının farklı kısımlarına hitap etmek adına çocukluğumuzdan bu yana bizlerle beraber olan, unutamadığımız kahramanları canlandırdı.

Firma Japonya'da bir ay önceden 20. seneye özel bir web sitesini bir araya getirerek PlayStation'ın tarihini anlatan köşe yazıları ve görsellere yer verdi. Yeni videoda ise tüm 20 sene boyunca yaşanan heyecan ve oyun dolu anları bir arada görüyoruz. Videoda PlayStation ile tanıdığımız birçok oyun ve oyun kahramanı bulunuyor.

Sizin en güzel PlayStation hatıranız hangisiydi?

YouTube Yeni Ücretli Müzik Servisi Music Key'i Tanıttı

Google Messenger Artık Play Store'da!

YORUMLAR