PlayStation 4 Pro, Battlefield 1'de Böyle Fark Yaratıyor

Sony'nin yeni oyun konsolu PlayStation 4 Pro kısa bir süre içinde çıkış yapacak. 4K çözünürlük desteğiyle birlikte gelen PlayStation 4 Pro oyunları çok daha yüksek çözünürlükte çalıştırarak 4K televizyon ve monitörlerimizde bize en yüksek grafik kalitesin

Sony'nin yeni oyun konsolu PlayStation 4 Pro kısa bir süre içinde çıkış yapacak.

4K çözünürlük desteğiyle birlikte gelen PlayStation 4 Pro oyunları çok daha yüksek çözünürlükte çalıştırarak 4K televizyon ve monitörlerimizde bize en yüksek grafik kalitesini sunmayı hedefliyor. Bunun için de yeni oyun konsolunun donanımında ciddi bir geliştirme yapılmış. PlayStation 4 ile karşılaştırıldığında hem daha güçlü bir ana işlemci, hem de daha güçlü bir graifk işlemci PlayStation 4 Pro'da bizi bekliyor. Peki bu donanım yükseltmesi uygulamada nasıl bir fark yaratıyor ve oyunlarda neler değişiyor? İşte bu video bize bu soruların cevabını veriyor.

Paylaşılan videoda son dönemde çıkan en yüksek grafik kalitesine sahip oyunlarda olan Battlefield 1 gösteriliyor. Bu oyun standart PlayStation 4 üzerinde 1080p çöüzünürlükte çalıştırılırken, PlayStation 4 Pro üzerinde 4K çözünürlükte çalıştırılıyor ve 2 konsoldan alınan görünüler yan yana koyularak karşılaştırma yapılıyor. Eğer 4K destekli bir monitör veya televizyona sahipseniz videoyu 2160p çözünürlükte izlemenizi tavsiye ediyoruz.

PlayStation 4 Pro'nun grafik kalitesini nasıl yükselteceğini bu yazımızda detaylı olarak açıklamıştık:

PlayStation 4 Pro Oyunları Nasıl Geliştirecek

YORUMLAR