PlayStation Klasiği Fear Effect Geri Dönüyor!

PlayStation 1 döneminin en başarılı aksiyon oyunlarından bir tanesi olan Fear Effect, yenilenerek geri dönecek. Fear Effect Reinvented adı verilen projenin geliştirilme aşamasında olduğu Gamescom 2017 sırasında yayınlanan bu özel video ile duyuruldu. Fear

PlayStation 1 döneminin en başarılı aksiyon oyunlarından bir tanesi olan Fear Effect, yenilenerek geri dönecek. Fear Effect Reinvented adı verilen projenin geliştirilme aşamasında olduğu Gamescom 2017 sırasında yayınlanan bu özel video ile duyuruldu.

Fear Effect, günümüzden tam 17 yıl önce, 2000 yılında çıkış yapmıştı. Koronos Digital Entertainment tarafından geliştirilen ve Eidos Interactive tarafından yayınlanan Fear Effect, sahip olduğu özel görünüm ve ilginç oyun mekanikleri ile fark yaratıyordu. Cell shade adı verilen teknolojiyle geliştirilen oyunda kahramanlarımız çizgi romanlara benzeyen görünüme sahipti. Bu çizgisel görünüm canlı arka planlar ile birleşiyor ortaya ilginç bir sonuç çıkıyordu.

Fear Effect Reinvented, serinin yeni bir oyunu olmak yerine, ilk oyunu günümüz teknolojisyle baştan yaratıyor. Doğal olarak oyunun grafikleri daha modern bir hale getiriliyor. Buna ek olarak oyun kontrolleri de elden geçiriliyor, bu sayede oyunculara daha iyi bir oyun tecrübesi sunulması hedefleniyor. Eğer tam anlamıyla nostalji yapmak isterseniz size oyunu orijinal kontrol sistemiyle oynayabilme imkanı da verilecek.

Fear Effect Reinvented'ı oynayabilmek için 2018'i beklememiz gerekecek. Oyunun PlayStation 4'ün yanısıra Xbox One, PC ve Nintendo Switch platformlarına çıkış yapacağı da duyuruldu.

YORUMLAR