Samsung ATIV Book 9 Lite - Tamindir İncelemesi

Kullanışlı, hafif ve uygun fiyatlı bir bilgisayar arayanların değerlendirmesi gereken seçenekler arasında yer alan Samsung ATIV Book 9 LITE sahip olduğu özellikler ile Book 9 serisinden bir tık aşağıda yer alıyor. Book 9 serisinde kasa alüminyumdan yapılm

Kullanışlı, hafif ve uygun fiyatlı bir bilgisayar arayanların değerlendirmesi gereken seçenekler arasında yer alan Samsung ATIV Book 9 LITE sahip olduğu özellikler ile Book 9 serisinden bir tık aşağıda yer alıyor.

Book 9 serisinde kasa alüminyumdan yapılmıştı. Fakat konuğumuz olan LITE versiyonda kasa malzemesi olarak hem maliyet hem de ağırlıktan kısmak için plastik tercih edilmiş. Bu noktada plastiğin cihazın şık ve kaliteli görünmesi karşısında herhangi bir engel teşkil etmediğini belirtmem gerekiyor. Cihaz 1,44 kg ağırlığa sahip. Bu da onu sık sık seyahat edenler için ideal bir seçenek haline getiriyor.

Sağ tarafında USB 2.0, mini VGA girişi, kulaklık girişi ve ince güvenlik yuvası bulunmakta. Sol tarafa geçtiğimizde ise DC girişi, USB 3.0, micro HDMI ve mini ethernet girişi bizleri karşılıyor. HD LED donumatik ekran cihazın kullanışlılık seviyesini artırıyor. Bazı işlemlerinizi dokunmatik ekran üzerinden tamamlayabiliyorsunuz. 

Cihazın teknik özellikleri arasında 4 çekirdekli AMD A6 işlemci, 4 GB 1066 MHz DDR3 RAM ve 128 GB SSD disk bulunuyor. SSD diskin sunulması cihazın açılış ve kapanış sürelerini önemli ölçüde kısaltıyor.

Eğer sizin için hız, kullanışlılık ve fiyat önemliyse Samsung ATIV Book 9 LITE'ı değerlendirmeye almanızı tavsiye ediyoruz.

YORUMLAR