Sony Xperia Z3'ü Kıymayla Birlikte Kızarttılar!

Sony Xperia Z3'ün toz ve su gibi birçok dayanıklılık testine girdiğini hepimiz biliyoruz. Hatta akıllı telefon su ve toz geçirmez özelliği sayesinde birçok etkinliklerin ilgi çekici üyesi olarak havuzlara atıldı, kumların üzerine bırakıldı. Peki Z3'ün ısı

Sony Xperia Z3'ün toz ve su gibi birçok dayanıklılık testine girdiğini hepimiz biliyoruz. Hatta akıllı telefon su ve toz geçirmez özelliği sayesinde birçok etkinliklerin ilgi çekici üyesi olarak havuzlara atıldı, kumların üzerine bırakıldı. Peki Z3'ün ısıyla olan savaşı hiç aklınıza gelmiş miydi?

Yukarıda izleyeceğiniz videoda Sony Xperia Z3'ü bir hamburger yapımına malzeme olarak izliyor ve en sonunda kızarılışını görüyoruz. Akıllı telefonun bataryasının ısıdan dolayı kolayca patlayabileceğinden dolayı son derece tehlikeli olan bu işlemde, telefonun tavada kızartılmasına rağmen bozulmayışı hatta deforme bile olmayışı gerçekten ilginç. Bunun telefonun etrafına sarılan kıymadan mı kaynaklandığını inanın biz de bilmiyoruz. Ancak bu çılgın aşçılar Z3'ü olduğu gibi hamburger için kızartmaya kalkmakla büyük risk alıyorlar.

Xperia Z3 hamburgerin içinde kızarmış hale geldikten sonra patlamayı da geçtik, çalışmaya devam ediyor. Dokunmatik ekranın et yüzünden biraz yağlanması haricinde işlevselliğini koruması dikkat çekiyor. Bu işlemi elbette evde denememek gerekli ancak bir akıllı telefonun ne kadar sağlam olduğunu göstermek için de aşçı arkadaşlar iyi bir işe imza atmışlar.

Son zamanlarda yeni çıkan akıllı telefon modellerine bu şekilde davranılmasına artık alıştık. Telefona bıçak saplamalar mı dersiniz, makineli tüfekli taramak mı dersiniz, ortadan ikiye ayırmak mı dersiniz hepsi oldukça ilginç durumlar. Ancak özellikle bataryalı bir cihazın ısıya karşı dayanıklılığını bu şekilde test etmek bu sefer gerçekten kimsenin aklına gelmeyecek bir durumdu. Hamburgerinizin içine bir adette Z3 ister miydiniz?

YORUMLAR