Tamindir Oyun Gündemi 32. Bölüm

Geçtiğimiz haftanın en popüler oyun haberleri Tamindir Oyun Gündemi ile sizlerle buluşmaya devam etmekte.

Haftalık Oyun Haberleri - 23.01.2013

1- Blizzard Tüm Oyunları İçin Canlı Web Desteği Sunuyor

Video oyun geliştiricisi Blizzard; Diablo 3, World of Warcraft ve Starcraft 2 oyunlarıyla ilgili problem yaşayan kullanıcılarının destek almak için kullanabilecekleri canlı web sohbeti özelliğinin aktif olarak kullanılabileceğini duyurdu.

2- Devil May Cry, PS3 ve Xbox 360 için Satışa Sunuldu

Aksiyon oyunu Devil May Cry, 15 Ocak itibariyle Playstation 3 ve Xbox 360 platformlarında kullanıcılarla buluştu. PC için 25 Ocak’ta çıkacak oyunun incelemesini Tamindir’de bulabilirsiniz.

3- GTA 5 PC için Gelecek

GTA 5’in çıkışı adına PC oyuncularını umutlandıran bir gelişme Amazon’da yaşandı. İnternet üzerinden satış konusunda öncü sitelerden bir tanesi olan Amazon, GTA 5’in PC versiyonunu sitesine ekledi.

4- God of War Ascension Hikaye Demosu Geliyor

Multiplayer demosuyla oyunculardan övgü alan God of War Ascension’ın şimdi de hikaye demosu geliyor. Demo için henüz bir çıkış tarihi vermeyen Sony, “tam donanımlı bir hikaye demosu gelecek” tanımında bulundu.

5- Splinter Cell Blacklist Ertelendi

Gizliliğe dayalı oynanışıyla ön plana çıkan Splinter Cell Blacklist, henüz hazır olmaması sebebiyle ertelendi. Oyunun çıkış tarihi ilkbahardan kaydırılarak 23 Ağustos’a alındı.

6- Dota 2 Aylık 3 Milyondan Fazla Oyuncu Tarafından Oynanıyor

Popüler online oyun Dota 2, hala kapalı beta aşamasında olmasına rağmen, Valve’ın açıkladığına göre şu an için aylık 3 milyondan fazla tekil oyuncu tarafından oynanmakta.

7-  Warface için Kapalı Beta Açıldı

Far Cry ve Crysis serileriyle tanıdığımız Yerli kardeşlerin kurduğu Crytek’in yeni online oyunu Warface için geçtiğimiz hafta itibariyle kapalı betasını başlatıldı. Warface’in resmi sitesi üzerinden beta kaydınızı yaptırabilirsiniz.

8 - Injustice: Gods Among Us Çıkış Tarihi Açıklandı

Mortal Kombat serisiyle tanınan yapımcı firma NetherRealm Studios, yeni dövüş oyunu Injustice için bir çıkış tarihi verdi. Açıklanan tarihe göre Injustice: Gods Among Us 19 Nisan’da piyasaya çıkacak.

9- Max Payne 3’e Yeni İçerik Çıkıyor

Rockstar Games’in geliştirdiği aksiyon oyunu Max Payne 3 için yeni bir multiplayer DLC çıktı. Deathmatch Made in Heaven isimli DLC, oyunun multiplayer kısmına 4 adet yeni mod ekliyor.

10- Crysis 3 İçin Heyecan Dolu Bekleyiş

Çıkmasına az bir süre kalan Crysis 3'ün Facebook ve Twitter sayfalarında paylaşılan görsel takipçilerinde merak uyandırdı. Görselde oyunun ana karakteri Prophet nano kıyafetiyle birlikte görüntüleniyor ve "Get Ready" yani "Hazır Olun" mesajı veriliyor.

YORUMLAR