Tamindir Oyun Gündemi 44. Bölüm

Haftanın Popüler Oyun Haberleri - 19.04.2013 1- Zombili Hayatta Kalma Oyunlarının Yeni Üyesi: State of Decay Zombili hayatta kalma oyunu State of Decay duyuruldu. Açık bir dünyada geçecek olan oyunda diğer insanları kurtarıp bir grup oluşturabilme imkanın

Haftanın Popüler Oyun Haberleri - 19.04.2013

1- Zombili Hayatta Kalma Oyunlarının Yeni Üyesi: State of Decay

Zombili hayatta kalma oyunu State of Decay duyuruldu. Açık bir dünyada geçecek olan oyunda diğer insanları kurtarıp bir grup oluşturabilme imkanına sahip olacağız.. Oyun haziran ayında PC ve Xbox 360 için çıkacak.

2- Assassin's Creed 4 Xbox 720'ye de Gelecek

PC, PlayStation 3, Xbox 360, Wii U ve PlayStation 4 için çıkacağı açıklanan Assassin’s Creed 4, yeni nesil Xbox’a da gelecek gibi gözüküyor. İki Ubisoft çalışanının özgeçmişlerine Assassin’s Creed 4’ün Xbox 720 versiyonu üzerinde çalıştığını eklemesiyle oyunun yeni nesil Xbox’ı es geçmeyeceği ortaya çıktı.

3- Skyrim'e Veda, Yeni Oyuna Merhaba!

Bethesda, Skyrim’e daha fazla içerik paketi çıkmayacağını açıkladı. Firma, artık dikkatlerini henüz ismi açıklanmayan yeni ve büyük oyun projesine verecek.

4- Criterion Games Yarış Oyunu Yapmıyor

Most Wanted, Hot Pursuit ve Burnout oyunlarının yapımcısı Criterion Games, yakın zaman içerisinde yarış oyunu yapmayacak. Criterion’da çalışan Alex Ward, artık farklı türlere yönelmek istediklerini söyledi.

5- Sony: PlayStation 4 Ucuz Olacak!

PlayStation 4’ün fiyatı için sevindirici bir açıklama geldi. Sony’den Michael Denny, geniş kitlelere hitap etmek istedikleri için PlayStation 4’ün PlayStation 3’teki gibi yüksek bir fiyattan satılmayacağını açıkladı.

6-  FIFA 14 Duyuruldu

FIFA serisinin yeni üyesi FIFA 14 resmen duyuruldu. Açıklanan ilk detaylar oyunun FIFA 13’ten çok farklı olacağını göstermese de, FIFA 14 ile birlikte EA Sports önceki oyunlardaki eksiklikleri ve hataları gidererek oyuna yeni özellikler ekleme peşinde.

7- Gran Turismo 6, Playstation 3'e Geliyor

Gran Turismo 6’nın PlayStation 3’e geleceğinin sinyalleri daha önceden verilmişti. Newegg isimli alışveriş sitesinin yaptığı listeleme de oyunun PlayStation 3’e geleceğini ve çıkış tarihinin 28 Kasım 2013 olduğunu  işaret ediyor.

8- Deadpool Çıkış Tarihi Açıklandı

Eğlenceli ve komik yapısıyla dikkat çeken Deadpool için bir çıkış tarihi verildi. Oyun PC, PlayStation 3 ve Xbox 360’a 25 Haziran’da çıkacak.

9- PlayStation 4'ün Çıkış Tarihi için Yeni Bir İpucu

PlayStation 4’ün çıkış tarihi The Last of Us’ın yayınlanan son videosunda gösterilmiş olabilir. Videodaki ipucu eğer gerçekse PlayStation 4, 17 Ekim 2013’te çıkacak.

10- The Walking Dead Sezon 2 Sonbaharda Başlayacak

The Walking Dead’in çok beğenilen macera oyununun ikinci sezonu için bir çıkış aralığı verildi. Yapımcı firmadan Dan Connors’ın yaptığı açıklamaya göre The Walking Dead’in ikinci sezonu sonbahar mevsiminde başlayacak.

YORUMLAR