Tamindir Oyun Gündemi 53. Bölüm

Tamindir Oyun Gündeminde bu haftada en popüler oyun haberlerini sizlere aktarıyoruz.

Haftanın Popüler Oyun Haberleri - 21.06.2013

1- PS4'te F2P Oyunları Oynamak İçin PS Plus Üyeliği Gerekmeyecek

PlayStation 4’te online oyun oynayabilmek için PlayStation Plus üyesi olmamız gerektiği Sony tarafından açıklanmıştı. Yeni gelen açıklamalara göre free-to-play olan oyunların PS Plus gerektirip gerektirmeyeceği yapımcılara bırakılmış durumda. DC Universe Online, PlanetSide 2, Blacklight: Retribution ve Warframe oyunlarının PS Plus gerektirmeyeceği, oyunların yapımcıları tarafından açıklandı.

2- Counter Strike Online'ı Zombiler Bastı

Günümüzün popüleritesi olan zombiler Counter Strike Online’ı da es geçmiyor. Counter Strike Online’a gelecek hafta çıkacak yeni güncellemeyle beraber altı farklı zombi modu eklenecek.

3- Metal Gear Solid 5'in Multiplayer Modu Olacak
Meal Gear Solid 5 için müjdeli bir haber ortaya çıktı. MGS serisinin online modu Metal Gear Online’ın Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain’de bulunacağı Kojima tarafından açıklandı.

4- Yeni Bad Company Oyunu Gelebilir

Battlefield 4 üzerinde çalışan Dice, yeni Bad Company oyunu için açık kapı bıraktı.Dice’tan Patrick Bach şu an için sadece Battlefield 4’e yoğunlaştıklarını söyledi ve Bad Company serisi için planları olduğunu dile getirdi.

5- Dota 2'nin Çıkış Tarihi Açıklandı

Uzun zamandır beta sürecinde olan Dota 2 çıkış tarihine kavuştu. Dota 2’nin tam sürümünü yaz mevsiminin sonlarına doğru oynayabileceğiz.

6- EA Sports Ignite PC'yi ve Wii U'yu Desteklemiyor

EA’in yeni nesil spor oyunlarında kullanacağı oyun motoru Ignite’ın PC ve Wii U’yu desteklemeyeceği açıklandı. Ignite sadece PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında kullanılacak.

7- Free to Play Spartacus Legends Yakında Çıkıyor

Geçtiğimiz aylarda sonlanan Spartacus dizisinin oyunu free-to-play olarak yakında çıkıyor. Spartacus Legends Xbox 360 için 26 Haziran’da, PlayStation 3 içinse yaz mevsimi içerisinde çıkacak.

8- Playstation 3'e Gelen 4.45 Güncellemesi Geri Çekildi

Geçtiğimiz günlerde Playstation 3'e gelen 4.45 güncellemesi, yoğun şikayetler üzerine geri çekildi. Güncellemeyi yapanların bir kısmının menülerin yok olduğu yönünde bildirim yapması ile birlikte bu update düzeltilmek üzere geri alındı. Güncellemenin düzgün halinin yakında yayınlanması bekleniyor.

9- Microsoft, Xbox One'la İlgili 3 Büyük Geri Adım Attı

Microsoft büyük eleştiriler toplayan Xbox One’ın oyuncu dostu olmayan özelliklerinde geri adım attı. Gelen bilgilere göre Xbox One artık ikinci el oyunlar için ekstra ücret istemeyecek, 24 saatte bir online olmak yerine sadece konsolu ilk başta kurarken online olmanız gerekecek ve oyunlarda bölge kilidi olmayacak.

10- Playstation Türkiye'den Güzel Haberler Var

Playstation Türkiye Ürün Müdürü Mustafa Yiğit, Twitter hesabı üzerinden bizlere bir çok yeni haber verdi. Bu bilgilere göre PS3’e gelen Beyond: Two Souls’ta Türkçe altyazı olacak ve PS Vita’ya gelen Killzone: Mercenary tamamen Türkçe olacak. PlayStation 4 Avrupa’yla aynı anda ülkemizde satışa sunulacak ve PS4’e Türkçe gelecek oyunlar konsolun lansmanında duyurulacak.


YORUMLAR