The Evil Within 2'nin İlk Oynanış Videosu Yayınlandı!

Bethesda, dün gece E3 2017 sırasında yeni korku oyunu The Evil Within 2'yi resmi olarak duyurmuştu. Bu duyuru sinematik bir video ile yapılmıştı. CGI görüntüler eşliğinde oyunun hikayesinden ipuçları paylaşılıyor, oyunumuzun kahramanı tanıtılıyordu. Resmi

Bethesda, dün gece E3 2017 sırasında yeni korku oyunu The Evil Within 2'yi resmi olarak duyurmuştu.

Bu duyuru sinematik bir video ile yapılmıştı. CGI görüntüler eşliğinde oyunun hikayesinden ipuçları paylaşılıyor, oyunumuzun kahramanı tanıtılıyordu. Resmi duyurunun üzerinden çok geçmeden ilk The Evil Within 2 oynanış videosu da paylaşıldı.

The Evil Within 2'de Unioın adlı şehre konuk olacak, bu şehirde hem ilk oyundaki gibi klostrofobik makenlarda, hem de daha az çizgisel yapıya sahip açık alanlarda araştırma yapacağız. Kapalı alanlarda ipuçlarını bulmaya çalışırken, açık alanlarda da etrafı dilediğimiz gibi keşfedebilecek, hayatta kalmamıza yardımcı olacak eşya, ekipman, silah ve cephaneleri arayabileceğiz. Tabi bu durum beraberinde belli riskleri de getirecek; bir anda korkunç yaratıklar tarafından çevrelenebileceksiniz.

Bethesda, The Evil Within 2'nin tipik bir survival - horror oyunu olacağını, cephane ve diğer kaynakların sınırlı olacağını açıklıyor. Yani oyunda her zaman cephanemizin bitme riskiyle karşı karşı olacak, sürekli güvensiz hissedeceğiz. Oyunda yer alan yaratıklar da ürpertici nitelikte. Bu yaratık modellerinin Dead Space oyunlarını hatırlattığını söyleyebilirim. Dead Space'deki düşmanlarımız oldukça korkutucuydu; eklemleri ters dönmüş, kafası kolu ayrı oynayan düşmanlar aniden karşımıza çıkıyor, bizi bir hayli terletiyordu. Videodaki görüntüler de bize bu yapının ipuçlarını veriyor.

The Evil Within 2, 13 Ekim 2017 Cuma günü PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarına çıkış yapıyor.

YORUMLAR