Ucuza Samsung Kalitesi - Samsung Galaxy On7 Prime İnceleme

Samsung Galaxy On7 Prime inceleme videomuzda telefonun özellikleri ve fiyatı hakkında bilgiler vererek, sağlamlık testi yaptık.

Samsung Galaxy On7 Prime inceleme videomuzda telefonun özellikleri ve fiyatı hakkında bilgiler vererek, sağlamlık testi yaptık. Ayrıca kamera, fotoğraf, ısınma, pil (batarya) ve oyun testleri gerçekleştirdik.

On7 Prime ilk bakışta fiyatına göre oldukça güzel bir malzeme kalitesine sahip. Bakalım ortalama 1300 tl fiyat etiketine sahip telefon bize neler sunuyor. 

Cihazın dış görüntüsüne baktığımızda ön taraftaki klasik samsung duruşu korunmuş. Ekranın hemen altındaki orta tuşun içerisinde parmak izi okuyucusunun bulunduğunu söylemeden geçmeyelim, arkasında sadece kamera ve led flaşın yer aldığını görüyoruz. Alt tarafa usb c için baktığımızda bize micro usb girişi el sallıyor, sol tarafında ise iki adet kızak bulunuyor bunlardan biri sim kart diğeri de 2. simkart ve sd kart için. Buna samsung galaxy a7’den alışık durumdayız. ve hemen yanında yavaş yavaş tarihe karışan 3.5 mm kulaklık girişinide görebiliyoruz.

Ebatlarına baktığımızda ise 151.5mm boya, 74.9mm genişliğe ve  8.1mm kalınlığa sahip olan cihazın ağırlığı ise kalite hissini destekler şekilde 167 gr.

Telefonun işletim sistemi Android 6.0 Marshmallow'u görüyoruz. bu durum oldukça üzücü. Galaxy On7 işletim sisteminde sınıfta kalıyor diyebiliriz. İşlemcisine baktığımızda, 1.6 GHz hızında octa core işlemciyi 3 GB kapasitesinde bir ramin desteklediğini görüyoruz.

Telefonun dahili hafızası 32 GB fakat 128 GB a kadar micro sd desteğini sizlerle buluşturuyor. 

Samsung Galaxy On7 Prime 5.5 inçlik bir ekrana sahip. Bu ekranın kasaya oranı %73,3. Oran bu sene için bu yeterli sayılabilse de LG’nin uygun fiyatlı Q6 modelinde bile çerçevesiz ekrana geçiş yaptığını düşününce gelecek sene orta seviye cihazlarda ekran kasa oranı savaşı yaşanacak gibi. 

Ekran çözünürlüğü 1080x1920 Full HD ve 401 ppi piksel yoğunluğuna sahip.

Baktığımızda On7’nin ekranının piksel yoğunluğunun GM6 ya göre çok daha iyi olduğunu görebiliyoruz, dolayısıyla video izlerken ve oyun oynarken daha iyi bir deneyime sahip olacaksınız. 

Galaxy On7 Prime’da arkada 13 MP seviyesinde f/1,9 diyafram aralığına sahip kamera, ön tarafta ise oldukça iyi 8 MP değere sahip bir kamera kullanılıyor. İki kamerada da optik imaj sabitleyici yok.

General mobile GM6’da megapiksel değeri olarak aynı kameraların kullanıldığını görebiliyoruz.  Şimdi isterseniz Samsung Galaxy On7 ve General Mobile GM6’nın kameralarını yan yana koyalım ve bakalım hangi kamera daha iyi performans sergileyecek?

Son değerlendirmemizde geçtiğimizde Galaxy On7 Prime, Samsung'un her bütçeye her kullanıcıya bir telefon satabilme amacına uygun olarak üretilmiş bir cihaz. Telefonda kullanılan malzeme kalitesi her ne kadar iyi olursa olsun, işletim sistemi tarafında fena sınıfta kalınmış durumda. Samsung telefona en azından android nougatı çok görmeseymiş keşke.

300 lira daha ucuza satılan GM6 ya baktığımızda Android One platformunda olması sebebiyle bir öne geçiş söz konusu oluyor.

Hepinizin merak ettiği oyun performansında ise telefonu zorlayıcı bir oyun olacağını düşündüğüm asphalt 8 i yükleyip oynadığımızda ise çok önemli kasılmalar yaşamadık.

Hazır oyundan bahsetmişken telefonun 3300 oldukça yeterli bir bataryaya sahip olduğunuda belirteyim. Bu batarya ile bir günü rahatlıkla çıkartabiliyorsunuz.

YORUMLAR