Yandex Browser'ın Genel Özellikleri

Yandex Browser, Türkçe dil seçeneğinin eklenmesi ile birlikte ülkemizde daha geniş kitlelere hitap etmeye başladı. Peki Yandex Browser'ı diğer tarayıcılardan farklı kılan özelliklerini biliyor muyuz? Yandex Browser'ı bilgisayarımıza kurduktan sonra ilk aç

Yandex Browser, Türkçe dil seçeneğinin eklenmesi ile birlikte ülkemizde daha geniş kitlelere hitap etmeye başladı. Peki Yandex Browser'ı diğer tarayıcılardan farklı kılan özelliklerini biliyor muyuz?

Yandex Browser'ı bilgisayarımıza kurduktan sonra ilk açılışta ekrana yeni özelliklerden bahseden bir görsel geliyor.

Yandex Browser Hoşgeldiniz Sayfası

Bu özellikleri şöyle açabiliriz;

Akıllı Satır Teknolojisi; Yandex Browser'da adres çubuğuna tıkladığımızda öncelikle karşımıza istediğimiz gibi ayarlayabileceğimiz yer imi kolajı geliyor.

Yandex Browser Akıllı Satır

Adres çubuğuna arama kelimemizi girmeye başladığımızda Yandex'in bize önerileri otomatik olarak çıkıyor.

Akıllı Satır Arama Önermesi

Kelime çevirisi özelliğini kullanmak için; klavyede "Shift" tuşuna basılı tutarak maus imlecini çevirmek istediğiniz kelimenin üzerine getirmeniz yeterli oluyor.

Shift Çeviri

Bunların dışında Yandex Browser'ın "Turbo" özelliği mevcut. Bu özelliği açıklamamız gerekirse, tarayıcının standart ayarlarında internet bağlantınız yavaşladığında otomatik olarak turbo özelliği aktifleşiyor ve sayfaların tamamını yüklemek yerine iç bellekte saklı bilgileri harmanlayıp daha az veri indirerek aynı sayfayı daha hızlı açıyor. Yandex bu sistem ile yavaş internet bağlantılarında sitelerin %400 daha hızlı açıldığını idda ediyor.

Yandex Browser'ı indirmek için Yandex Browser İndir sayfalarımızı ziyaret etmeyi unutmayacağınızı umuyoruz.

YORUMLAR