Windows 10 ile Dizüstü ve Tablet Arası Geçiş Çok Kolay

Microsoft birkaç gün önce duyurduğu yeni işletim sistemi Windows 10'un detaylı özelliklerini kullanıcılarla paylaşmaya başladı. Bu detaylı özelliklerden biri Windows 10'un tablet modu. Tablet modu, Windows 10 kullanan kullanıcılara tek dokunuşla dokunmati

Microsoft birkaç gün önce duyurduğu yeni işletim sistemi Windows 10'un detaylı özelliklerini kullanıcılarla paylaşmaya başladı.

Bu detaylı özelliklerden biri Windows 10'un tablet modu. Tablet modu, Windows 10 kullanan kullanıcılara tek dokunuşla dokunmatik sisteme geçiş imkanı veriyor. Özellikle hibrit cihazlar düşünülerek geliştirilmiş olan bu özellik hem klavye ve fare hem de dokunmatik ekrana sahip sistemlerde pratik bir kullanım sunuyor. Tek bir tıklamayla dokunmatik ekranı kullanmaya başlayabiliyor ve çizim yapabiliyor, yine tek bir dokunuşla klavye ve farenizle bilgisayarınızı standart bir dizüstü bilgisayar gibi kullanabiliyorsunuz.

Videodaki görüntülere bakıldığında Windows 10'un oldukça esnek bir işletim sistemi olacağı söylenebilir. Eğer Windows 10 Teknik Önizleme adlı Windows 10 önizleme sürümünü test etmek isterseniz bu bağlantıyı kullanarak yeni işletim sisteminin önizleme sürümünü indirebilirsiniz:

YORUMLAR