Xiaomi Redmi Note 4 Sim Kart Takılırken Böyle Patladı!

Geçtiğimiz dönemde Samsung'un Note 7 telefonunun patlayıp çatladığına tanık olmuştuk. Bu skandaldan ötürü teknoloji dünyası uzun bir süre çalkalanmış, Samsung büyük itibar kaybetmişti. Şimdi aynı sıkıntıları Xiaomi yaşayacak gibi görünüyor; çünkü yaşanan

Geçtiğimiz dönemde Samsung'un Note 7 telefonunun patlayıp çatladığına tanık olmuştuk. Bu skandaldan ötürü teknoloji dünyası uzun bir süre çalkalanmış, Samsung büyük itibar kaybetmişti. Şimdi aynı sıkıntıları Xiaomi yaşayacak gibi görünüyor; çünkü yaşanan bu olayda Xiaomi Redmi Note 4 korkutucu bir şekilde patlıyor.

Güvenlik kameraları tarafından kayıda alınan olay bir teknik serviste gerçekleşmiş. Olayda, telefonunu teknik servise getiren müşterinin telefonunu yetkiliye uzattığı görülüyor. Sonrasında ise teknik servis yetkilisi telefona sim kart takmaya çalışıyor. İşte tam bu anda telefon aniden patlayarak alev alıyor. Servis yetkilisi alevler yükselen telefonu yere bırakıyor ve çok ucuz bir şekilde kurtuluyor. Olay bir felakete de dönüşebilir ve servis yetkilisinin ciddi derecede yaralanmasına veya hayatını kaybetmesine neden olabilirdi.

Olaydan sonra Xiaomi firması bir açıklama yaptı ve sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını iddia etti. Açıklamaya göre telefon 3. parti şarj aletleri kullanıldığından ve fiziksel hasara maruz kaldığından ötürü patlamış. Olayı yaşayan müşterinin telefonu da yenisiyle değiştirilmiş.

İzleyeceğiniz bu videonun birkaç defa YouTube'a yüklendiği ve arka arkaya kaldırıldığı bilgisi de paylaşılmakta.

YORUMLAR