Yanan Uçaktaki Can Pazarı Kameralara Yansıdı

Geçtiğimiz Cuma günü, yani 28 Ekim 2016 tarihinde bir uçak kazası felaketinin eşiğinden dönüldü. American Airlines'a ait bir Boeing 767 model yolcu uçağı Chicago'nun O' Hare adlı havaalanından Miami'ye doğru yol almak üzere kalkışa hazırlanıyordu. Fakat k

Geçtiğimiz Cuma günü, yani 28 Ekim 2016 tarihinde bir uçak kazası felaketinin eşiğinden dönüldü.

American Airlines'a ait bir Boeing 767 model yolcu uçağı Chicago'nun O' Hare adlı havaalanından Miami'ye doğru yol almak üzere kalkışa hazırlanıyordu. Fakat kalkış sırasında uçağın lastiklerinden biri patlayınca uçak küçük bir kaza yaptı ve uçağın motorlarından biri hasar alarak alevler içinde kaldı. Yanan motoru zamanında fark eden pilot ise kalkış yapmadan önce uçuşu iptal etti ve kuleyle iletişime geçerek yolcuların tahliye edilmesi talimatını verdi.

383 numaralı uçuşta yanan uçak kısa sürede dumanlar içinde kalıyor ve bu süreçte yolcuların tahliyesi devam ediyor. Bu yolculardan bir tanesi de tahliye sırasında yaşanan bu olayları kameraya alarak görüntülerini YouTube üzerinde paylaşıyor.

Neyse ki bu kaza sonucu herhangi bir can kaybı yaşanmıyor ve bütün yolcular tahliye ediliyor. Sadece birkaç yolcunun hafif bir şekilde yaralandığı paylaşılan bilgiler arasında. Uçağın tahliyesi sırasında yolcuların koru dolu anlarını videoda görebiliyoruz. Kimi yolcu tahliye için sırasını beklerken kimileri çıkışa doğru aceleyle hareket ederek panik yapıyor.

Kaza sonrasında 161 yolcu ve 9 uçak personeli başarıyla tahliye edilmiş.

YORUMLAR