Yanlamanın Kitabını Yazan Sürücüsüz Otomobil

Stanford'lu mühendisler tarafından geliştirilen yeni bir sürücüsüz otomobil konsepti insanoğlunun yeteneklerini sorgulamasına neden oluyor. MARTY adı verilen bu Geleceğe Dönüş filminden kopmuş sürücüsüz araç özel gösterilerde ve şovlarda görmeye alışık ol

Stanford'lu mühendisler tarafından geliştirilen yeni bir sürücüsüz otomobil konsepti insanoğlunun yeteneklerini sorgulamasına neden oluyor.

MARTY adı verilen bu Geleceğe Dönüş filminden kopmuş sürücüsüz araç özel gösterilerde ve şovlarda görmeye alışık olduğumuz yanlama - drift hareketlerini başarıyla gerçekleştirebiliyor. Videoda şahit olacağınız görüntülerde MARTY'nin geliştiricileri aracın içine binerek direksiyonun kontrolünü geliştirdikleri yapay zekaya bırakıyorlar ve lastik yakmaya başlıyorlar. Sistem kendi başına araç savrulurken aracı belli bir rotada tutmayı başarıyor.

MARTY aslında sürücüsüz araçların zorlu şartlarda nasıl kontrolü sağlayabileceklerini test etmek amacıyla ortaya atılmış bir proje. Bu proje sayesinde gelecekte sürücüsüz araçlar için güvenlik protokolleri oluşturulması planlanmakta.

YORUMLAR