Yolyola (web)

Yolyola

Yolyola
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    Türkçe

  • TOPLAM İNDİRME

    202

  • Üretici

    Yolyola

Yolculuk masraflarını paylaşmak için kullanabileceğiniz bir platform.

Yolyola.com, yolculuklarınızda masrafları paylaşmak için yolcu ya da sürücü bulabileceğiniz bir sosyal yolculuk platformu. Yurtdışında "carpool" denilen sistemi Türkiye'ye getirmek amacıyla geliştirilmiş bir proje olan Yolyola, hem çevreye hem de cebinize faydalı.

Paylaşım ekonomisi temellerine dayanarak geliştirilen Yolyola, bir yerden bir yere giderken size eşlik edecek yolcular bulmanıza veya arabası olan ya da olmayan sürücüler bulmanıza yardımcı olmak amacıyla tasarlanmış.

Platforma yalnızca Facebook ile kayıt olabiliyorsunuz. Bunun sebebi de sahte hesapları olabildiğince aza indirgemek ve kişisel bilgilerinizi paylaşmanızı sağlayarak güven duygusunu artırabilmek.

Facebook hesabınızla giriş yaptıktan sonra ilan ekleyebiliyor ya da diğer ilanlara göz atabiliyorsunuz. Böylece sizin gideceğiniz yere gidenler varsa onlara  ortak olabiliyor, hem masrafları paylaşıyor hem de fazladan bir arabanın çevreye vereceği masrafı azaltmış oluyorsunuz.

Yolyola, açılan her yolculuk ilanı için sürücülerin belirttiği aracın harcayacağı yakıt miktarını çeşitli faktörleri göz önünde bulundurarak hesaplıyor ve dörde bölerek kişi başına düşen masraf payını tavsiye ediyor. Sürücüler de bu tavsiyeye göre şehir içinde en fazla 2 katı şehir dışında da en fazla 1.5 katını talep edebiliyor.

Peki bu uygulamaya nasıl güveneceğim diye düşünüyor olabilirsiniz. Bu yüzden Facebook hesabı ile giriş yapmanın yanında yolculuk sırasında yol arkadaşını rahatsız eden veya sözünü tutmayan kullanıcılar incelenip üyelikten çıkarılabiliyor.

Güzel bir paylaşım platformu olan Yolyola'yı yolculuklarınızda denemenizi tavsiye ederim.

YORUMLAR