Color Flood HD (winphone)

Color Flood HD

Color Flood HD
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Color Flood HD oyununda 6 renkten oluşan tabloyu tek renge döndürmeniz gerekiyor.

Color Flood HD, kısa süreliğine oynandığında keyif veren basit olmasına karşın eğlenceli bir bulmaca oyunu. Windows Phone telefonunuza ücretsiz indirip oynayabileceğiniz oyunda hedefiniz tabloyu tek renk haline getirmek.

Kolay, normal ve zor olmak üzere üç farklı zorluk seçeneği sunan oyunda 10 x 10 tablo (tablo uzunluğu zorluk seviyesine göre farklılık gösteriyor) üzerinde altı farklı renkten oluşan kareler bulunmakta. Amacınız altta sıralanan renkli kutucuklara dokunarak tabloyu tek renge büründürmek. Tabii ki bunu yapmak zaman alan ve çok basit olmayan bir eylem. Oyunu zorlaştıran (bence eğlenceli kılan) nokta hareket limitinin olması. Renk seçimi yaparken dikkatli olmazsanız tablonun yarısına ulaşmadan hareket sınırına gelmiş oluyorsunuz. Hareket sınırınız her tabloda tahmin edeceğiniz üzere farklılık gösteriyor ve kaç hamleniz kaldığını tablonun üzerinden takip edebiliyorsunuz.

Oyunda üç farklı zorluk düzeyinin olduğunu söylemiştim. Biraz açmam gerekirse; her zorluk düzeyinde tablo uzunluğu ve hareket limiti farklı. Kolayda oynamayı seçtiğinizde çok renkli bir tabloyla karşılaşmıyor ve birkaç dokunuşta tabloyu tek renge boyuyorsunuz. Şayet zorda oynarsanız hem tablo daha karmaşık bir hal alıyor, hem de oldukça sınırlandırılıyorsunuz.

Color Flood HD oyununa benzeyen hatta aynı konseptte onlarca oyun mevcut ancak hem arayüzünün çok karmaşık olmaması, hem de reklam içermemesi yönünden tercih edilebilir. Dediğim gibi; kısa sürede oynanabilecek kafa patlatmanız gerekmeyen eğlenceli dozu normal bir oyun arıyorsanız deneyebilirsiniz.

YORUMLAR