modTuner 1.0.4.9 (winphone)

modTuner

modTuner
DENEME SÜRÜMÜ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

modTuner, çeşitli müzik enstrümanlarını akort etmenize yardımcı olan bir Windows Phone uygulaması.

modTuner, daha çok yeni müzik enstrümanı çalmaya başlamış kişilerin kullanacağını düşündüğüm bir Windows Phone uygulaması. Gitarın yanı sıra keman, viyola, ukulele gibi akort etmesi yeni başlayanlar için oldukça zor olan enstrümanları kolaylıkla akort etmenize yardımcı olan bir müzik uygulaması ve ücretsiz deneme sürümü olarak indirilmeye sunulmuş.

Sadece Windows Mağazası’nda karşımıza çıkan nadir kaliteli uygulamalar arasında yer alan modTuner, GuitarTuna uygulamasına alternatif olarak kullanabileceğiniz bir akor etme uygulaması. Tabii ki ücretli geldiğinden alternatifine göre birçok artı yönü var. Örneğin; enstrümanınızı akort ederken uygulamadan çıkan nota sesi dinlemek yerine doğrudan bastığınız notayı ekrana görebiliyorsunuz ve doğru rengi gördüğünüzde akort etme tamamlanmış oluyor. Bunun yanında gitar çalarken kapo kullanmayı tercih ediyorsanız akortu ona göre yapabileceğiniz bir seçenek bulunuyor.

Açık ve koyu tema seçenekleri ile gelen modTuner uygulaması o anda bastığınız notayı mikrofon aracılığıyla Windows Phone cihazınıza iletiyor. Bu noktada enstrümanınızı sesli bir ortamda akort etmeye çalışırken notanın doğru algılanmaması sorunu ile karşılaşabileceğiniz düşünebilirsiniz ancak uygulamanın gürültü önleme fonksiyonu ile bu sorununu kolaylıkla ortadan kaldırabiliyorsunuz.

Çalınan notanın frekansını doğru bir şekilde tespit etmek için ileri düzeyde dijital sinyal işleme algoritmasını kullanan modTuner’ın ücretsiz alternatifi GuitarTuna’dan eksikleri de yok değil. Ritim tutmanıza yardımcı olan metronom, akorların nasıl basılacağını gösteren bir seçenek veya akorları öğreten mini oyunlar bulunmuyor. modTuner’ın enstrüman akort etmemize yardımcı olması dışında bir numarası yok diyebilirim.

Hangi enstrümanı çalmaya başladıysanız başlayın enstrümanınızı akort ederken zorluk çekiyorsanız modTuner uygulamasını Windows Phone cihazınıza indirip yardım alabilirsiniz.

YORUMLAR