BlueStacks

BlueStacks

2.5.55.6279 (Windows)
Editör Puanı: 4/5
4

189 Kullanıcı: 4.3/5

4.3
BlueStacks
BlueStacks
BlueStacks
BlueStacks
BlueStacks

Android Uygulama ve Oyunları Bluestacks ile Windows Sistemlerde Çalıştırabilirsiniz

Can Çevrim Son güncelleme 5 gün önce

BlueStacks, Windows işletim sistemine sahip bilgisayarları üzerinde Android oyunlarını oynamak veya Android uygulamalarını çalıştırmak isteyen kullanıcılar için geliştirilmiş olan oldukça gelişmiş bir Android simülatörüdür.

Piyasada yer alan en akıcı ve en etkili Android simülatörlerinden olan BlueStacks'ın kurulumu da oldukça kolaydır ve her seviyeden bilgisayar kullanıcısı BlueStacks kurulum işlemini kolayca tamamlayabilir. Kurulum sırasında BlueStacks gerekli dosyaları bilgisayarınıza yüklerken uzun bir süre ekran kilitlenmiş gibi görünebilir ama bu sırada kurulum işlemi devam etmektedir. Kurulum işlemi uzun bir süreç gerektirdiği için sabırla bekleyerek BlueStacks'ın bilgisayarınıza kurulumunun tamamlanmasını bekleyiniz.

Kurulum işleminin ardından otomatik olarak çalışmaya başlayacak olan BlueStacks, klasik Android arayüzünü bilgisayarınız üzerine taşıyacak ve eğer daha önce Android işletim sistemine sahip bir cihaz kullandıysanız, hiç zorlanmadan BlueStacks'ı kullanmaya başlayabileceksiniz.

Bilgisayarınız üzerinde kullanmak istediğiniz Android uygulamaları ve oynamak istediğiniz Android oyunları için öncelikle Google Play Store üzerine sahip olduğunuz Gmail hesabı yardımıyla giriş yapmanız gerekmektedir. Google hesabınızla BlueStacks üzerinde oturum açtıktan sonra istediğiniz tüm oyunları ve uygulamaları indirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Android oyunlarını bilgisayarda oynamak ve Android uygulamalarını bilgisayarda çalıştırmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Eğer sizler de Android işletim sistemini bilgisayarlarınız üzerine taşımak ve bilgisayarınızda Android kullanmak istiyorsanız BlueStacks'ı mutlaka denemelisiniz.

Not: Bazı sistemlerde BlueStacks yazılımını kullanabilmek için Microsoft .NET Framework paketinin de bilgisayarınızda kurulu olması gerekmektedir.

BlueStacks 2 ile gelen yenilikler:

 • Sekme sistemi sayesinde aynı anda birden fazla Android uygulaması çalıştırma. Bunun anlamı bir sekmede oyun oynarken diğer sekmede mesajlaşma uygulamasını çalıştırıp ikisini aynı anda yapabilirsiniz.
 • Yeni Android uygulaması ve oyunu keşfetme geliştirildi.
 • Oyun oynama deneyimleri geliştirildi.
 • Sadeleştirilmiş arayüz
 • Fotoğraf transfer etme
 • Ekran görüntüsü alma

 • Mehmet Yılmaz
  BlueStacks 2.5.51.6274 için Mehmet Yılmaz dedi ki;

  Bluestack,ı ben de win8.1 platformunda denedim..Ancak çok kastı..Bunun çaresini de internetten buldk..2 yolu var arkadaşlar..1.si,regeditten (yani kayıt defterinden halledebilirsiniz..( Başlat-regedit-HYKEY LOKAL MACİNE -SOFTWARE- bLUESTACKS - Guest-Android-Memory) buradan sağdaki "Memory" kısmını açıyoruz ve oradaki değerleri,bilgisayarımızın toplam ram miktarının en az yarısı kadar bir değeri ile değiştiriyoruz.. Bizim ram tam 4gb ama Bluestacksın son versiyonu (2) bu değerleri çok yüksek değerler olarak almış..Hatırladığım kadarı ile Onaltılık 1600 Ondalık 4200 şeklinde idi...Onaltılığa 800 yazdığımda,ondalık kısmı otamatik olarak yaklaşık 2000 mb (yani 2 gb) olarak değişti..Sonra TAMAM deyip çıktım..Uygulamayı tekrar başlattığımda ise inanılmaz hızlanmıştı..
  Diğeri ise eğer regedit gibi risk içeren sistem ayarları ile oynamak istemiyorsanız,bluestackın android içindeyken "google asistans launcher" uygulamasını kurup,onu bu tablette kullanılmasına izin vermek..İnternette bu uygulamanında bluestack programını hızlandırdığı söyleniyor..
  Tabii,bunları (özellikle regedit kısmını) kendinize güveniyorsanız yapın..Ben uygulayıp denediklerimi sizlerle paylaşmak istedim..Umarım yardımı olur.. Mehmet..

  Artı Yönleri: Windows ortamında olması iyi.. Eksi Yönleri: Kasma sorunu ile google hesabı istemesi biraz beni endişelendiriyor açıkçası..Güvenilir olup olmadığına pek karar veremedim..
 • Ziyaretçi
  BlueStacks 2.5.41.6576 için Ziyaretçi dedi ki;

  arkadaslar cok iyi ben indirdim cok iyi herkese tasviye ederim tesekurler

 • ™Alper Uynk™
  BlueStacks 2.5.41.6576 için ™Alper Uynk™ dedi ki;

  abi ben bu programi indirdim kurdum 70 tane programim var BİLGİSAYARIM ; 2GB ram 2GB ekrankarti 300 GB hafızası var program bazen windows ı kapatıyor bilgisayari kastırıyor fakat değer .
  NOt ; bilgisayarınızın donduğundan şikayetci iseniz programi silebilirsiniz .

  Artı Yönleri: her türlü apk yi acmasi Eksi Yönleri: bilgisayari cok dondurmasi
 • yaşarAd paS
  BlueStacks 2.5.41.6576 için yaşarAd paS dedi ki;

  ben bunu indirdiremıommm en 20- 25 kere denedim abı olmuyoo yaaaa

 • AdCetoooo Soyad
  BlueStacks 2.5.41.6576 için AdCetoooo Soyad dedi ki;

  abi win vista 32 bit kullanıyorum bilgisayarı dondururmu

BlueStacks için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
Türkçe İngilizce
Geçen Hafta / Toplam:
7,956 / 1,681,055
İşletim Sistemi:
Win8/Win7/Vista/WinXP/Win10/Win8.1
Üretici:
BlueStacks

Çeşitli Popülerleri

 1. BlueStacks
  BlueStacksWindows İçin Android Oyunları ve Uygulamaları Oynatma Programı
 2. Windows 10
  Windows 10Microsoft'un Yüksek Performanslı ve Güvenli İşletim Sistemi
 3. Odin3
  Odin3Android Yazılım Güncelleme Programı
 4. Counter Strike
  Counter StrikeCounter-Strike 1.5 Sürümü İçin Türkçe Dil Paketi
 5. Windows 7 USB/DVD Download Tool
  Windows 7 USB/DVD Download ToolWin 7 ISO Kopya Oluşturma Aracı