BlueStacks Nasıl Kullanılır?

BlueStacks Nasıl Kullanılır? rehberimiz ile Android uygulama ve oyunları bilgisayarınızda nasıl çalıştıracağınızı öğrenebilirsiniz.

BlueStacks Nasıl Kullanılır?

BlueStacks, Windows işletim sistemli bilgisayarınızda Android oyunlarını oynamak, uygulamaları çalıştırmak için kullanabileceğiniz en iyi Android emülatörü diyebilirim. Tamamen ücretsiz indirebileceğiniz emülatör sayesinde Clash of Clans, Subway Surfers gibi sadece mobil platformda bulunan oyunları bilgisayarınıza kolaylıkla indirebilir ve Android oyunlarını bilgisayarda oynamanın keyfini sürebilirsiniz.

BlueStacks App Player, Windows tabanlı bilgisayarlar için hazırlanmış Android emülatörleri arasında en çok kullanılanı ve sürekli güncellenerek kendisini yenilediğinden en son oyun ve uygulamaları sorunsuz çalıştırabiliyor. Tamamen ücretsiz indirilebiliyor olması ve rahatsız edici reklamlar içermemesi bir yana, kolay kullanılabilir sade bir arayüz ile gelmesi ve Türkçe olarak kullanılabiliyor olması ile öne çıkan BlueStacks'in kullanımı da son derece basit. Ancak "BlueStacks nasıl kullanılır?" sorusunun yanıtına geçmeden önce belirtmem gereken önemli bir husus var. BlueStacks'i bilgisayarınızda sorunsuzca kullanabilmeniz diğer bir deyişle hata mesajları ile karşılaşmamanız için BlueStacks'in son sürümünü indirmeniz ve düzgün bir kurulum gerçekleştirmeniz (BlueStacks Kurulumu Nasıl Yapılır? blogumuza göz atabilirsiniz.) son derece önemli. BlueStacks'i hiçbir hata ile karşılaşmadan Windows bilgisayarınıza kurduğunuzu varsayarak kullanımına geçiyorum.

  • Google Hesabı Ekleme:

BlueStacks ile Android uygulama ve oyunları bilgisayarınıza indirip yükleyip çalıştırabilmeniz için öncelikle Google hesabınızı eklemeniz gerekiyor. Bunun için başlangıç ekranında sağ üst bölüme konumlandırılmış "Tüm Uygulamalar" butonuna tıklıyorsunuz.

BlueStacks Ayarları - Hesapları Yönetin - Hesap Ekleyin sayfasına gidiyor ve Google'a tıklıyorsunuz.

Program üzerinden yeni bir Google hesabı oluşturabileceğiniz gibi mevcut kullandığınız bir Google hesabınız ile de giriş yapabilirsiniz. Mevcut Hesap'a tıklayarak ilerliyorsunuz.

E-posta adresinizi ve parolanızı yazıyorsunuz. (E-posta adresinizi girerken sonuna @gmail.com eklemek zorunda değilsiniz. Parolanızı girerken de -klavye Türkçe olmadığından- özel karakterleri yazarken dikkat edin.) Ardından çıkan uyarıya "Tamam" diyerek ilerliyorsunuz.

Google hesabınız için 2 adımlı doğrulamayı açtıysanız, "Oturum Açılamadı" ekranı ile karşılaşacaksınız. İleri'ye tıklayın ve sonraki ekranda cep telefonunuza gelen doğrulama kodu mesajını ilgili alana yazın.

Ödeme bilgilerini ayarlayın ekranında ücretli uygulamaları satın almak ve ücretsiz olan ancak uygulama içi satın alımlar sunan uygulamalarda öğe satın almak için kredi kartı, banka kartınızı ekliyorsunuz. (Benim gibi ücretli uygulama ve oyunlara sıcak bakmıyorsanız "Atla" butonu ile bu ekranı geçebilirsiniz.)

  • Uygulama / Oyun Arama:

BlueStacks'in ana ekranı en çok indirilen uygulamalar ve kategorilere ayrılmış uygulama ve oyunlardan oluşur. Sol üst bölüme konumlandırılmış "Ara" butonu ile dilediğiniz uygulama ve oyunu hızlıca bulabilirsiniz.

Uygulamaları Ara ekranında bilgisayarınızda çalıştırmak istediğiniz uygulama veya oyunun adını giriyorsunuz. Örneğin; Clash of Clans. (Otomatik tamamlama özelliği olduğundan tümünü yazmadan çıkacaktır.)

  • Uygulama / Oyun İndirme ve Yükleme:

Google Play Mağazası Üzerinden:

Arama sayfasında oyunun / uygulamanın simgesine tıkladığınızda doğrudan Google Play Store'a yönlendiriliyorsunuz. "Yükle" butonuna tıkladığınızda BlueStacks'e inmiş oluyor.
Oyun yüklendikten sonra dilerseniz sağ alt köşeye konumlandırılmış simgeye tıklayarak Android oyununu bilgisayarınızda tam ekran oynamanın keyfini sürebilirsiniz.

APK Dosyası İle:

BlueStacks, ".apk" uzantılı Android uygulama ve oyunları tanıyabilmektedir. Türkiye Mağazası'nda sunulmayan oyun ve uygulamaların apk dosyalarını bularak BlueStacks'e aktarabilir ve Google Play Mağazası'ndan yüklemiş gibi sorunsuzca açabilirsiniz. APK ile yükleme işlemi için tek yapmanız gereken indirdiğiniz .apk dosyasını sağ tıklayıp BlueStacks ile açılmasını sağlamak.

  • Uygulama / Oyun Kaldırma:

BlueStacks üzerinden yüklediğiniz uygulama ve oyunları iki farklı şekilde kaldırabiliyorsunuz. Birincisi: BlueStacks Ayarları - Uygulamaları Yönetin - Uygulama Ayarları sayfasında kaldırmak istediğiniz uygulama / oyunun yanındaki "Delete" butonuna tıklayarak.

İkincisi: BlueStacks Ayarları - Gelişmiş Ayarlar sayfasında "Cihaz" bölümünde Uygulamalar'a ve ardından kaldırmak istediğiniz uygulama / oyunu seçip "Kaldır" butonuna tıklayarak.

Whatsapp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır

Instagram Uygulaması Bilgisayardan Nasıl Kullanılır

Clash of Clans Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

YORUMLAR