Ücretsiz antivirüs programı 360 Total Security
Opera

Opera

35.0.2066.37 (Windows)
Editör Puanı: 5/5
5

221 Kullanıcı: 4.1/5

4.1
Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
Türkçe İngilizce
Geçen Hafta / Toplam:
707 / 995,912
İşletim Sistemi:
Win8/Win7/Vista/WinXP/Win2000/Win10/Win8.1
Üretici:
Opera
Opera Artı Yönleri
 • + Çok çok hızlı
 • + E-posta programı
 • + Sekme desteği
 • + Şifre senkronizasyonu
Opera Eksi Yönleri
 • - Eklenti desteği az

Web Sitelerini En Hızlı Yoldan Gezin

Opera, yenilenen motoru, kullanıcı arayüzü ve özellikleriyle kullanıcılara en hızlı ve gelişmiş internet deneyimini sunmayı hedefleyen alternatif bir web tarayıcısıdır.

En popüler web tarayıcıları arasındaki yerini korumak için altyapısını Chromium ve Blink ile güçlendiren Opera, artık tarayıcı pazarında Chrome, Firefox ve Internet Explorer'a kafa tutabilecek özelliklere sahip.

Opera'yı ilk kez bilgisayarınıza kurup çalıştırdığınız zaman değişimi doğrudan farkedebiliyorsunuz ki zaten tarayıcımızı açar açmaz yeni gelen özellikler bizleri bekliyor. Hızlı Erişim, Pano ve Keşfet adı verilen 3 farklı sekme tamamen kullanıcıların internet deneyimini geliştirmek adına tasarlanmış.

Hızlı Erişim menüsü sayesinde en sık ziyaret ettiğimiz internet sitelerini kendi isteğimiz doğrultusunda sıralayarak, istediğimiz zaman bu sitelere tek tıklamayla ulaşabiliyoruz.

Pano adı verilen bir diğer sekme sayesinde beğendiğimiz, hoşumuza giden veya daha sonra tekrar göz atmak istediğimiz internet sitelerini işaretleyerek, bu bölüm altından istediğimiz zaman ulaşabiliyoruz.

Son olarak kullanıcılarla yeni buluşan sekmelerden bir diğeri olan Keşfet sayesinde filtreleyebileceğimiz farklı kategoriler altında dünya üzerindeki popüler internet siteleri tarafından yayınlanan en son haberlere ulaşabiliyoruz. Hem kategoriye göre hem de ülkeye göre filtreleme şansı bu noktada kullanıcılara sunulmuş.

Kayda değer bir diğer yenilikse Opera hesaplarınız üzerinde oturum açarak, hem masaüstünde hem de mobil versiyonlar üzerinde senkronizasyon sağlayabilecek olmamız. Bu sayede yolculuk esnasında mobil cihazımız üzerinden yaptığımız işe, bilgisayar başına geçince kaldığımız yerden devam edebiliyoruz.

Tüm bu saydığımız yeni özelliklerin dışında tema desteği, eklenti desteği ve diğer tarayıcılar üzerinde yer alan klasik özelliklerin tamamına sahip olan Opera, çıtayı baya yükseltmiş gibi görünüyor.

Ayrıca sahip olduğu Turbo Modu sayesinde internet dolaşımınızı hızlandıran Opera, işlemci ve bellek kullanımı konusunda da oldukça titiz davranıyor.

 • Nayman Ad Soyad
  3
  - Opera 34.0.2036.47 için Nayman Ad Soyad dedi ki;

  Çok eski bir opera tarayıcı kullanıcısıyım, son dönem sürümleri eski opera'yı aratır oldu, özellikle windows10 altında çalışırken sebepsiz donmalar oluyor...Bu durumu hata kodlarıyla birlikte kendilerinede ilettim..Opera'yı geliştirenlerin bu duruma çözüm getirmelerini bekliyoruz..Opera kullanmak bir ayrıcalıktır, onu kullanan bir daha kolay kolay bırakmaz..Diğer tarayıcılarda açılmayan sitelere bile turbo özelliği sayesinde çok kolay erişim sağlayabilirsiniz..İşin aslı çoğu tarayıcılar her zaman elinizin altında bulunsun, duruma göre kullanmanız gerekebilir... :)..

  Artı Yönleri: Hızı, turbo özelliği, hızlı erişim özelliği diğerlerine göre daha stabil, e posta özelliği, hareketli tema özelliği gibi.. Eksi Yönleri: Son sürümlerinde donma ve çökme...
 • azeri
  Opera 34.0.2036.47 için azeri dedi ki;

  opera cok guzel hic bi donma yok

 • Yusuf karaosmanoğlu
  5
  - Opera 34.0.2036.25 için Yusuf karaosmanoğlu dedi ki;

  Denicem ınsallah guzeldır ! Hadi bakalım

 • Burki
  5
  - Opera 32.0.1948.69 için Burki dedi ki;

  Facebook @ erişim yavaşladı şu anda iniyor hadi hayırlısı

  Artı Yönleri: Faceye Girsinnnnn :////
 • ADS ADSAd Soyad
  5
  - Opera 32.0.1948.25 için ADS ADSAd Soyad dedi ki;

  OPERA KRALDIR!
  HIZLI VE SİSTEMİ YORMAZ.

Opera için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.

Tarayıcılar ve Gezginler Popülerleri

 1. Google Chrome
  Google ChromeHızlı, Sade ve Güvenli İnternet Gezgini
 2. Yandex Browser
  Yandex BrowserHızlı ve Sade İnternet Tarayıcısı
 3. Firefox
  FirefoxMozilla'nın Popüler İnternet Tarayıcısı
 4. Internet Explorer 10
  Internet Explorer 10Internet Explorer 10 Windows 7 Final Sürümü
 5. Yandex Browser Fenerbahçe
  Yandex Browser FenerbahçeYandex Browser Fenerbahçe Temalı İnternet Tarayıcısı