Opera

Opera

30.0.1835.59 (Windows)
Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
Türkçe İngilizce
Geçen Hafta / Toplam:
1,604 / 962,612
İşletim Sistemi:
Win8/Win7/Vista/WinXP/Win2000/Win8.1
Üretici:
Kategori Sırası:
Tarayıcılar ve Gezginler #6
Opera
Opera Artı Yönleri
 • + Çok çok hızlı
 • + E-posta programı
 • + Sekme desteği
 • + Şifre senkronizasyonu
Opera Eksi Yönleri
 • - Eklenti desteği az

Web Sitelerini En Hızlı Yoldan Gezin

Opera, yenilenen motoru, kullanıcı arayüzü ve özellikleriyle kullanıcılara en hızlı ve gelişmiş internet deneyimini sunmayı hedefleyen alternatif bir web tarayıcısıdır.

En popüler web tarayıcıları arasındaki yerini korumak için altyapısını Chromium ve Blink ile güçlendiren Opera, artık tarayıcı pazarında Chrome, Firefox ve Internet Explorer'a kafa tutabilecek özelliklere sahip.

Opera'yı ilk kez bilgisayarınıza kurup çalıştırdığınız zaman değişimi doğrudan farkedebiliyorsunuz ki zaten tarayıcımızı açar açmaz yeni gelen özellikler bizleri bekliyor. Hızlı Erişim, Pano ve Keşfet adı verilen 3 farklı sekme tamamen kullanıcıların internet deneyimini geliştirmek adına tasarlanmış.

Hızlı Erişim menüsü sayesinde en sık ziyaret ettiğimiz internet sitelerini kendi isteğimiz doğrultusunda sıralayarak, istediğimiz zaman bu sitelere tek tıklamayla ulaşabiliyoruz.

Pano adı verilen bir diğer sekme sayesinde beğendiğimiz, hoşumuza giden veya daha sonra tekrar göz atmak istediğimiz internet sitelerini işaretleyerek, bu bölüm altından istediğimiz zaman ulaşabiliyoruz.

Son olarak kullanıcılarla yeni buluşan sekmelerden bir diğeri olan Keşfet sayesinde filtreleyebileceğimiz farklı kategoriler altında dünya üzerindeki popüler internet siteleri tarafından yayınlanan en son haberlere ulaşabiliyoruz. Hem kategoriye göre hem de ülkeye göre filtreleme şansı bu noktada kullanıcılara sunulmuş.

Kayda değer bir diğer yenilikse Opera hesaplarınız üzerinde oturum açarak, hem masaüstünde hem de mobil versiyonlar üzerinde senkronizasyon sağlayabilecek olmamız. Bu sayede yolculuk esnasında mobil cihazımız üzerinden yaptığımız işe, bilgisayar başına geçince kaldığımız yerden devam edebiliyoruz.

Tüm bu saydığımız yeni özelliklerin dışında tema desteği, eklenti desteği ve diğer tarayıcılar üzerinde yer alan klasik özelliklerin tamamına sahip olan Opera, çıtayı baya yükseltmiş gibi görünüyor.

Ayrıca sahip olduğu Turbo Modu sayesinde internet dolaşımınızı hızlandıran Opera, işlemci ve bellek kullanımı konusunda da oldukça titiz davranıyor.

 • Arıkan Tv
  Opera 29.0.1795.47 için Arıkan Tv dedi ki;

  Opera Her Türlü Daha İyidir .Çünkü Chrome Gibi bir süre sonra yavaşlamıyor.

 • Mehmet Çınar
  5
  - Opera 28.0.1750.51 için Mehmet Çınar dedi ki;

  Abi Operanın eklenti az dediğn yeri sil çünkü Şuan Opera storede istediğin her eklentiyi bulabiliyorsun Opera eski opera değil istersen opera storeye gir bi bak bulamadığın sana eksik gelen birşey varmı

 • Ziyaretçi
  Opera 28.0.1750.40 için Ziyaretçi dedi ki;

  28.sürüm güzel olmuş.Performans anlamında bayağı iyileştirmeler yapılmış.Özellikle Vivaldi'den sonra Opera hızlı çalışmaya başladı.29.sürümde bayağı bir değişim yaşanacak.

 • Ziyaretçi
  4
  - Opera 27.0.1689.54 için Ziyaretçi dedi ki;

  iyi kullanılır.daha hızlı olursa daha iyi olur ve bağlantılar kesintiye uğramaz.

  Artı Yönleri: hızlı Eksi Yönleri: yok
 • Mselo
  Opera 27.0.1689.54 için Mselo dedi ki;

  Opera çok güzel.Ancak en büyük sorunu yenilik adı altında tarayacıya eklenenler.Haberler artık tüm windows sürümlerinde var.Var olan bir şeyi yenilik diye sunmak gereksiz.Ayrıca önemli olan sadelik olmalı.Tarayıcıya aşırı ve gereksiz ekler yapmak yavaşlatır yada başka sorunlara neden olur.bir tarayıcı da beklenti hız sadelik güvenlik olmalıdır.Tarayıcıya eklenen haberler gibi şeyleri eklentilerle verilebilir.İsteyen istediğini alır.Kullanıcının isteğin de olması gerekeni tarayıcıya yüklemek bunu kullanıcının elinden alaktır.

  Artı Yönleri: Tarayıcı olarak güzel Eksi Yönleri: Gereksiz eklemeler,Kullanıcının seçme özgürlüğünü kısıtlıyor.Eklenti az.

Opera için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.

Tarayıcılar ve Gezginler Popülerleri

 1. Google Chrome
  Google ChromeHızlı, Sade ve Güvenli İnternet Gezgini
 2. Yandex Browser
  Yandex BrowserHızlı ve Sade İnternet Tarayıcısı
 3. Firefox
  FirefoxMozilla'nın Popüler İnternet Tarayıcısı
 4. Internet Explorer 10
  Internet Explorer 10Internet Explorer 10 Windows 7 Final Sürümü
 5. Internet Explorer 8 (XP)
  Internet Explorer 8 (XP)Microsoft İnternet Gezgini

Opera Diğer Platformları