Ücretsiz antivirüs programı 360 Total Security
Opera

Opera

37.0.2178.32 (Windows)
Editör Puanı: 5/5
5

224 Kullanıcı: 4.1/5

4.1
Opera
Opera
Opera
Opera
Opera
Opera
Opera

Web Sitelerini En Hızlı Yoldan Gezin

Opera Artı Yönleri
 • + Çok çok hızlı
 • + E-posta programı
 • + Sekme desteği
 • + Şifre senkronizasyonu
Opera Eksi Yönleri
 • - Eklenti desteği az

Opera, yenilenen motoru, kullanıcı arayüzü ve özellikleriyle kullanıcılara en hızlı ve gelişmiş internet deneyimini sunmayı hedefleyen alternatif bir web tarayıcısıdır.

En popüler web tarayıcıları arasındaki yerini korumak için altyapısını Chromium ve Blink ile güçlendiren Opera, artık tarayıcı pazarında Chrome, Firefox ve Internet Explorer'a kafa tutabilecek özelliklere sahip.

Opera'yı ilk kez bilgisayarınıza kurup çalıştırdığınız zaman değişimi doğrudan farkedebiliyorsunuz ki zaten tarayıcımızı açar açmaz yeni gelen özellikler bizleri bekliyor. Hızlı Erişim, Pano ve Keşfet adı verilen 3 farklı sekme tamamen kullanıcıların internet deneyimini geliştirmek adına tasarlanmış.

Hızlı Erişim menüsü sayesinde en sık ziyaret ettiğimiz internet sitelerini kendi isteğimiz doğrultusunda sıralayarak, istediğimiz zaman bu sitelere tek tıklamayla ulaşabiliyoruz.

Pano adı verilen bir diğer sekme sayesinde beğendiğimiz, hoşumuza giden veya daha sonra tekrar göz atmak istediğimiz internet sitelerini işaretleyerek, bu bölüm altından istediğimiz zaman ulaşabiliyoruz.

Son olarak kullanıcılarla yeni buluşan sekmelerden bir diğeri olan Keşfet sayesinde filtreleyebileceğimiz farklı kategoriler altında dünya üzerindeki popüler internet siteleri tarafından yayınlanan en son haberlere ulaşabiliyoruz. Hem kategoriye göre hem de ülkeye göre filtreleme şansı bu noktada kullanıcılara sunulmuş.

Kayda değer bir diğer yenilikse Opera hesaplarınız üzerinde oturum açarak, hem masaüstünde hem de mobil versiyonlar üzerinde senkronizasyon sağlayabilecek olmamız. Bu sayede yolculuk esnasında mobil cihazımız üzerinden yaptığımız işe, bilgisayar başına geçince kaldığımız yerden devam edebiliyoruz.

Tüm bu saydığımız yeni özelliklerin dışında tema desteği, eklenti desteği ve diğer tarayıcılar üzerinde yer alan klasik özelliklerin tamamına sahip olan Opera, çıtayı baya yükseltmiş gibi görünüyor.

Ayrıca sahip olduğu Turbo Modu sayesinde internet dolaşımınızı hızlandıran Opera, işlemci ve bellek kullanımı konusunda da oldukça titiz davranıyor.

 • Alper
  5
  - Opera 37.0.2178.32 için Alper dedi ki;

  Güzel tarayıcı. Dahili reklam engelleme özelliği eklenmiş, yakında dahili VPN eklenecek, Zenmate falan ihtiyaç kalmayacak. Mükemmel tarayıcı oldun Opera..

  Artı Yönleri: Hızlı, Eklentisiz Reklam Engelleme, Eklentisiz VPN, Eksi Yönleri: Yok
 • abdülaziz zeren
  Opera 36.0.2130.65 için abdülaziz zeren dedi ki;

  tarayıcıların kralı opera minidir.bir yıldır kullanıyorum hiç bir hata yapmadı.defalarca açıp kaptmama ragmen.bir defa dondugunu görmedim.saygılar.

 • Talat Ünsal
  5
  - Opera 36.0.2130.32 için Talat Ünsal dedi ki;

  Arkadaşlar ben sadece ie ve mozillaya girebiliyorum diğer tarayıcılara giremiyorum mozillada donuyor yardım edersen çok mutlu olurum

 • Ziyaretçi
  5
  - Opera 35.0.2066.82 için Ziyaretçi dedi ki;

  Kim ne derse desin şuan en stabil çalışan tarayıcı Operadır.Mesela Google Chrome bir süre sonra yavaşlıyor.Firefoxda kişisel ayarlarınızı asla sıfırlayamıyorsunuz.Explorer ve Microsoft Edgenin reklam engelleyici destekleri yok.Safari windowsta hiç iyi değil.

 • Nayman Ad Soyad
  3
  - Opera 34.0.2036.47 için Nayman Ad Soyad dedi ki;

  Çok eski bir opera tarayıcı kullanıcısıyım, son dönem sürümleri eski opera'yı aratır oldu, özellikle windows10 altında çalışırken sebepsiz donmalar oluyor...Bu durumu hata kodlarıyla birlikte kendilerinede ilettim..Opera'yı geliştirenlerin bu duruma çözüm getirmelerini bekliyoruz..Opera kullanmak bir ayrıcalıktır, onu kullanan bir daha kolay kolay bırakmaz..Diğer tarayıcılarda açılmayan sitelere bile turbo özelliği sayesinde çok kolay erişim sağlayabilirsiniz..İşin aslı çoğu tarayıcılar her zaman elinizin altında bulunsun, duruma göre kullanmanız gerekebilir... :)..

  Artı Yönleri: Hızı, turbo özelliği, hızlı erişim özelliği diğerlerine göre daha stabil, e posta özelliği, hareketli tema özelliği gibi.. Eksi Yönleri: Son sürümlerinde donma ve çökme...
  • Cevap yazan: Ziyaretçi
   Nayman,bende Opera kullanıyorum ve işletim sistemim de windows 10.Ne donma ne de çökme oluyor.Bence sen operayı Revo Uninstall ya da Ashampoo Uninstaller gibi çok güçlü kaldırıcılar ile hiçbir kalıntı ve iz bırakmayacak şekilde sisteminden kaldır ve sonra yeniden operayı geri yükle.Büyük ihtimal sorunun çözülecektir.
   28 Şubat 2016 Pazar - 16:57:44 - Şikayet Et

Opera için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
Türkçe İngilizce
Geçen Hafta / Toplam:
545 / 1,004,191
İşletim Sistemi:
Win8/Win7/Vista/WinXP/Win10/Win8.1
Üretici:

Tarayıcılar ve Gezginler Popülerleri

 1. Google Chrome
  Google ChromeHızlı, Sade ve Güvenli İnternet Gezgini
 2. Yandex Browser
  Yandex BrowserHızlı ve Sade İnternet Tarayıcısı
 3. Firefox
  FirefoxMozilla'nın Popüler İnternet Tarayıcısı
 4. Yandex Browser Fenerbahçe
  Yandex Browser FenerbahçeYandex Browser Fenerbahçe Temalı İnternet Tarayıcısı
 5. Internet Explorer 10
  Internet Explorer 10Internet Explorer 10 Windows 7 Final Sürümü