Windows İçin En İyi Ücretsiz İnternet Tarayıcıları

Günümüzde bilgisayarınızda kullanabileceğiniz pek çok farklı internet tarayıcısı bulunuyor. Peki Windows için ücretsiz en iyi internet tarayıcıları hangileri? Sizler için hazırladığımız bu listemizde Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda kullanabileceğiniz en güzel internet tarayıcıları ile karşınızdayız.

Windows İçin En İyi Ücretsiz İnternet Tarayıcıları

Günümüzde bilgisayarınızda kullanabileceğiniz pek çok farklı internet tarayıcısı bulunuyor. Peki Windows için ücretsiz en iyi internet tarayıcıları hangileri? Sizler için hazırladığımız bu listemizde Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda kullanabileceğiniz en güzel internet tarayıcıları ile karşınızdayız.

Windows İçin İnternet Tarayıcıları Listesi

 • Google Chrome
 • Opera
 • Mozilla Firefox
 • Maxthon
 • Chromium
 • Microsoft Edge
 • Vivaldi
 • Yandex
 • Tor Browser
 • Avast Secure Browser
 • AVG Secure Browser

Yukarıda en iyi internet tarayıcıları yer alıyor. Peki, bu tarayıcıların ne gibi özellikleri var? Sıralanan tarayıcılar diğer tarayıcılardan farklı olarak ne sunuyor? Gelin, öğrenelim.

1- Google Chrome

Google Chrome, Google'ın akıllı teknolojileriyle donatılan ücretsiz ve popüler bir internet tarayıcısıdır. İnternet üzerinde hızlı ve güvenli şekilde gezmek isteyen birçok kullanıcının ilk tercihi olan Chrome web tarayıcısı son sürümü yukarıdaki Google Chrome indir butonuna tıklayarak kolayca indiriebilir, Windows PC'nize Chrome yüklemesini yapabilirsiniz.

Yeni Chrome, arkasında dünyanın en büyük arama motoru Google'ın da desteğini alan tarayıcı sahip olduğu gelişmiş özellikler ile de dikkatleri üzerine çekmektedir.

2- Opera

En iyi internet tarayıcıları arasındaki yerini korumak için altyapısını Chromium ve Blink ile güçlendiren Opera, artık tarayıcı pazarında Chrome, Firefox ve Internet Explorer'a kafa tutabilecek özelliklere sahip.

Opera'yı ilk kez bilgisayarınıza kurup çalıştırdığınız zaman değişimi doğrudan farkedebiliyorsunuz ki zaten tarayıcımızı açar açmaz yeni gelen özellikler bizleri bekliyor. Hızlı Erişim, Pano ve Keşfet adı verilen 3 farklı sekme tamamen kullanıcıların internet deneyimini geliştirmek adına tasarlanmış.

3- Mozilla Firefox

Basit ve kolay kullanılabilir arayüzü sayesinde internet kullanıcılarının beğenisini kazanmayı başaran internet tarayıcısı, sahip olduğu ekstra güvenlik ve gizlilik seçenekleri sayesinde de kullanıcıların kendilerini güvende hissetmelerine olanak sağlıyor. Açık kaynak kodlu bir yazılım olması nedeniyle geliştiricilerin de dikkatini çeken Firefox, her yeni güncellemeyle birlikte kullanıcı ihtiyaçlarına yeni çözümler getirmektedir.

Mozilla tarafından gereksiz araç çubuklarından arındırılan Firefox, diğer rakipleri tarafından kabul görmüş olan sekmeli tarayıcı yapısını ilk kez kullanan internet tarayıcı olarak da birçok kullanıcının gönlünde taht kurmuştur. Tüm özelleştirme seçeneklerini kolayca ulaşılabilir tek bir menü altında bir araya getiren tarayıcı, böylelikle tüm kullanıcılarının ihtiyaç duyabileceği ayarları kolayca düzenlemesine olanak sağlamaktadır.

4- Maxthon

Maxthon web tarayıcısı, her türden kullanıcıya hitap eden bir tarayıcı. İnternette gezinmek için gerekli tüm özelliklere sahip olmasının yanında internette sörf yapma deneyimine yeni bir soluk getirecek çeşitli araçlarla da öne çıkıyor.

Maxthon, bir tarayıcıda akıcılık arayanların tercih etmesi gereken bir internet gezgini. Anti-freeze adlı yerleşik bir özelliği sayesinde meydana gelebilecek donma, kilitlenme sorunlarının önüne geçiyor.

Farenin sağ tuşuna basarak önceki sayfaya gitme, sonraki sayfaya gitme, sayfayı yenileme, açık sekmeyi kapatma gibi komutları uygulayabilirsiniz. Web tarayıcısının diğer önemli özellikleri arasındaysa ekran yakalama, eklenti, tema, gelişmiş proxy ayarları bulunuyor.

5- Chromium

Chromium, Google Chrome altyapısını oluşturan açık kaynak bir tarayıcı projesi. Chromium tarayıcı projesi daha güvenli, daha hızlı, daha kararlı sürümlerle kullanıcılara en iyi internet deneyimini sunmayı amaçlıyor.

Chromium tüm dünyadan geliştiricilerin iştirak ettiği bir ekiple tasarım ve yazılım anlamında sürekli geliştiriliyor. Geliştirmeler en yeni internet teknolojilerinin ışığında ilerletiliyor. Dolayısıyla yenilikçi bir tarayıcı arayışında olanlar Chromium'u deneyebilir. Google Chrome'un daha sade bir versiyonu olarak tanımlanabilecek Chromium, tasarım ve çalışma prensibi açısından ise Chrome ile birebir örtüşüyor.

6. Microsoft Edge

Microsoft Edge dizüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar, tabletler da dahil olmak üzere birçok platformda kullanılabilen bir internet tarayıcısı. Windows bilgisayarların varsayılan tarayıcısı Internet Explorer'ın yerini aldı.

Internet Explorer'dan farklı olarak yükleme süresine inanılmaz bir hız katıyor. Güvenlik güncellemeleriyle de web tarayıcısının kullanıldığı cihazlar güvende tutuluyor. Chrome, Opera gibi popüler tarayıcılarda bulunan sekme gruplandırma, dikey sekme, izleme engelleyici gibi bazı önemli özellikler sunuyor.

7. AVG Secure Browser

En iyi internet tarayıcıları arasında olması gelişmiş güvenlik özelliklerinden kaynaklanan AVG Secure Browser, kullanıcıların önemsediği üç kritere de dikkat ediyor: Hız, güvenlik ve gizlilik. Gizli gezinme modu, reklamları engelleme, izleyicileri engelleme, HTTPS protokolüne yönlendirme, iz gizleme gibi birçok web tarayıcısında olmayan özelliklere sahip.

8. Tor Browser

Tor Browser tamamen internette anonim kalma odaklı bir web tarayıcısı. İnternette anonim kalmanın her şeyden önemli olduğunu düşünüyorsanız Tor'un sunduğu özellikleri beğeneceksiniz.

Tor, kullanıcılara çok katmanlı şifreleme özelliği sunuyor. Bu özellik, bağlantı trafiğini Tor ağı üzerinden aktarırken 3 ayrı noktadan geçiriyor. Bağlantı her geçişte şifreleniyor. Bu da kimliğinizin gizli kalmasını sağlıyor. Bununla birlikte izleyici, parmak izi engelleme gibi önemli engelleyicileri bulunuyor.

9. Yandex

Yandex, aynı adlı arama motorunun tarayıcısı. İnternette gezinmek için hızlı ve kullanışlı bir tarayıcı arıyorsanız ve arama motoru olarak Yandex'i kullanıyorsanız bu tarayıcıyı tercih edebilirsiniz.

Tarayıcının Google'ın tarayıcısının Rusya versiyonu olarak karşımıza çıktığı söylenebilir. Yandex'in sunduğu hizmetlere bakılacak olursa Google'ın sunduğu birçok hizmetin bir karşılığını geliştirdiği görülebilir.

10. Avast Secure Browser

Avast Secure Browser, Opera gibi yerleşik VPN özelliği olan bir web tarayıcısı. Kullanıcıların gizlilik ve güvenliğine önem veren tarayıcı, Windows PC kullanıcıları çeşitli tehditlere karşı korumayı amaçlıyor.

Tarayıcının sunduğu bazı önemli özellikler arasında reklam engelleme, izleyici engelleme, banka modu (kredi kartı vb. kritik bilgilerin çalınmasını engeller), gizli mod, parola yöneticisi, şifrelerin internete sızdırılıp sızdırılmadığına dair bilgilendirici bulunuyor.

11. Vivaldi

Vivaldi, Opera'nın eski CEO'su ve onun ekibi tarafından geliştirilen internet tarayıcısı. En ilgi çekici özelliği ise sayfa filtreleme. Bu özellikle web sayfalarının siyah beyaz olması, tüm görüntülerin yana dönmesi ve çok daha fazlası ayarlanabiliyor. Diğer tarayıcılara göre renkli bir yapısı olduğu söylenebilir ama en nihayetinde tarayıcıyı özelleştirmek tamamen sizin elinizde.

En iyi internet tarayıcıları listesinin sonuna geldik. Listede denemek istediğiniz bir uygulama varsa buna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Google Chrome

Google Chrome

Google Chrome sade, basit ve popüler bir internet tarayıcısıdır. Google Chrome web tarayıcısını yükleyin, internette hızlı ve güvenli şekilde gezinin.

ÜCRETSİZ
Opera

Opera

Opera, kullanıcılarına hızlı ve farklı bir internet deneyimini gelişmiş özelliklerle sunmayı hedefleyen popüler internet tarayıcısıdır.

ÜCRETSİZ
Mozilla Firefox

Mozilla Firefox

Mozilla Firefox tarayıcı gizliliğinize önem verir. Ücretsiz Firefox tarayıcıyı indirin, internette hızlı ve güvenli bir şekilde gezinin.

ÜCRETSİZ
Microsoft Edge

Microsoft Edge

Microsoft Edge Chromium, Windows 10 ve 11'in varsayılan internet tarayıcısıdır. Internet Explorer'dan çok daha hızlı, güvenli ve özellikli!

ÜCRETSİZ
Tor Browser

Tor Browser

Tor Browser, çevrimiçi güvenliğinizi ve gizliliğinizi korumanın dışında engelli sitelere de giriş yapabileceğiniz güvenilir bir web tarayıcısıdır.

ÜCRETSİZ
Vivaldi

Vivaldi

Vivaldi, Opera internet tarayıcısının hem kurucusu hem de eski CEO'su Jon Von Tetzchner ve birlikte çalıştığı 25 dev ekip tarafından hazırlanan hızlı ve teknolojik bir internet tarayıcısı.

ÜCRETSİZ
Maxthon

Maxthon

Alternatif web tarayıcısı Maxthon, güçlü özellikleriyle internet işlemlerinizi kolaylaştırıyor.

ÜCRETSİZ
Chromium

Chromium

Google Chrome ile aynı altyapıyı kullanan Chromium, açık kaynak bir internet tarayıcısı.

ÜCRETSİZ
AVG Secure Browser

AVG Secure Browser

AVG Secure Browser, Windows, Mac ve Android cihaz kullanıcıları için hızlı, güvenli ve daha gizli web tarayıcı.

ÜCRETSİZ
Avast Secure Browser

Avast Secure Browser

VPN'li güvenli internet tarayıcısı Avast Secure Browser, webde 4 kata kadar daha hızlı ve reklamsız gezinme sağlar.

ÜCRETSİZ
Yandex

Yandex

Windows 8 için Yandex, hızlı ve kullanışlı arama servisidir.

ÜCRETSİZ

YORUMLAR