WinRAR

WinRAR

5.40 (Windows)
Editör Puanı: 5/5
5

139 Kullanıcı: 4.6/5

4.6
WinRAR
WinRAR
WinRAR
WinRAR
WinRAR

WinRAR, gelişmiş dosya sıkıştırma ve güvenlik seçenekleri sayesinde şüphesiz ki kategorisinin bir numaralı dosya sıkıştırma programı!

Can Çevrim Son güncelleme 1 hafta önce

Gelişmiş bir dosya sıkıştırma ve sıkıştırılmış dosya açma programı olan WinRAR ile RAR, ZIP, 7-Zip, ISO, CAB, ARJ, LZH, TAR, ACE, Gzip, UUE, BZIP2 ve daha birçok farklı uzantılı dosyayı hızlı ve kolay bir şekilde açabileceğiniz gibi isterseniz bilgisayarınız üzerinde yer alan dosyaları da yine WinRAR yardımıyla tekrar bu formatların birçoğunda sıkıştırma şansına sahipsiniz.

Özellikle ekstra sabit disk alanı kazanmak isteyen ve internet üzerinde dosya paylaşımı yapan kullanıcıların sık sık ihtiyaç duydukları yazılımların başında gelen WinRAR, her bilgisayarın olmazsa olmaz programları arasında yer alıyor. Arşivlemek istediğiniz dosyaları hızlı bir şekilde sıkıştırmanıza ve bu sayede fazladan disk alanı kazanmanıza olanak sağlayan program, ses ve grafik dosyalarını sıkıştırabilmeniz için kullandığı gelişmiş algoritması sayesinde herhangi bir şekilde kaliteden ödün vermenizin de önüne geçer.

WinRAR, dosya sıkıştırma ve sıkıştırılmış dosya açmanın dışında kullanıcılarına ne gibi özellikler sunuyor?

Sıkıştırdığınız dosyalara şifre koymanıza da olanak sağlayan WinRAR, bu sayede kişisel verilerinin güvenliğine önem veren kullanıcılar için de oldukça etkili bir çözüm sunuyor. Ayrıca çok büyük boyutlu dosyaları birden fazla parçaya ayırarak sıkıştırmıza da olanak sağlayan program, internet üzerinde yer alan dosya depolama servislerinin önünüze koymuş olduğu dosya yükleme limitlerinin de önüne geçmenize izin veriyor ve büyük dosyalarınızı isterseniz birden fazla USB bellek veya CD/DVD üzerine kaydedebilmenizi sağlıyor.

Gelişmiş dosya sıkıştırma algoritması ve ayarları sayesinde ileri düzey kullanıcılara da farklı sıkıştırma seçenekleri sunan WinRAR, ayrıca arşivlemek istediğiniz dosyaların yedeklerini alarak olası hatalarda dosyalarınızın zarar görmesini engellediği gibi, sıkıştırılmış dosyaları açmadan önce de virüs taraması yapmanıza izin vererek bilgisayarınıza herhangi bir şekilde zarar gelmesini engelliyor.

Dosya sıkıştırma ve sıkıştırılmış dosya açma işlemlerini piyasada yer alan birçok rakibine göre çok daha hızlı bir şekilde tamamlayan program, bu işlemler sırasında bilgisayarınızın sistem kaynaklarını da olabildiğince düşük miktarlarda kullanarak herhangi bir donmaya veya takılmaya neden olmuyor.

Sonuç olarak sahip olduğu kullanıcı dostu arayüzü, kolay kullanımı, gelişmiş özellikleri ve farklı özelleştirme seçenekleriyle WinRAR, şüphesiz ki dosya sıkıştırma programları kategorisinde yer alan en popüler ve başarılı program.

WinRAR için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lütfen yorumlarınızda WinRAR crack, WinRAR serial, license key gibi bilgiler yazmayınız. Ayrıca Rapidshare, Hotfile, Fileserve, Wupload, Uploadstation ve Filesonic vb. dosya paylaşım sitelerinden bağlantı paylaşmayınız.
Lisans:
Deneme Sürümü
Dil Desteği:
Türkçe
Geçen Hafta / Toplam:
7,142 / 5,847,727
İşletim Sistemi:
Win8/Win7/Vista/WinXP/Win10/Win8.1
Üretici:
RarSoft

Dosya Sıkıştırıcılar Popülerleri

 1. WinRAR
  WinRARPopüler Dosya Sıkıştırma Programı
 2. WinZip
  WinZipÜnlü Dosya Sıkıştırıcı
 3. 7-Zip
  7-ZipÜcretsiz Dosya Sıkıştırma Programı
 4. DMG Extractor
  DMG ExtractorDMG Dosyası Açma
 5. PDF Compressor
  PDF CompressorPDF Dosyası Sıkıştırma Programı