Ücretsiz antivirüs programı 360 Total Security
WinRAR

WinRAR

5.30 (Windows)
Editör Puanı: 5/5
5

130 Kullanıcı: 4.6/5

4.6
Lisans:
Deneme Sürümü
Dil Desteği:
Türkçe
Geçen Hafta / Toplam:
40,644 / 5,345,579
İşletim Sistemi:
Win8/Win7/Vista/WinXP/Win8.1
Kategori Sırası:
Dosya Sıkıştırıcılar #1
WinRAR

Dosya Sıkıştırma Programlarının Efendisi: WinRAR!

WinRAR Nedir, Ne İşe Yarar?

Başınız sıkıştığında verilerinizi sıkıştırarak PC'nizde size nefes aldıran güzide uygulamaya WinRAR denir. WinRAR senelerdir bu ulvi görevi layıkıyla yerine getiren bir uygulama. Türkçe desteğinin olması da cabası. Büyük dosyaların cihazlar arası alışverişini de kolaylaştıran WinRAR artık her PC’de olmazsa olmaz, hatta işletim sistemini kurduktan hemen sonra itinayla kurulan ilk uygulama demek yanlış olmaz.

WinRar'a öylesine ihtiyacımız var ki, o olmadan yeni sistem kurulmasını takip eden süreçte işimize yarayacak neredeyse tüm uygulamaların dosyaları WinRAR ile açılıyor. WinRAR programı popüler sıkıştırma formatları olan RAR ve ZIP dışında CAB, ARJ, LZH, TAR, GZ, ACE, UUE, BZ2, JAR, ISO, 7Z, Z gibi formatlarını da okuyabilen, çözümleyebilen ancak bu formatlarda sıkıştırma yapmayı tercih etmeyen bir program. Tüm sıkıştırma formatlarını tanıyor ancak Rar formatında sıkıştırma yapıyor. Bu yüzden de internet camiasında sohbetlerde “Rarla gönder” deyimine çok sık rastlıyoruz. Bir nevi dosya sıkıştırmanın isim babası olarak tanımlayabiliriz.

WinRAR, Windows Shell yapısına da yerleşiyor. “Bunu neden yapıyor” derseniz, sağ tıklamayla çıkan menüye de yerleşerek sıkıştırma, sıkıştırıp e-posta atma ve dosyaları açma gibi işlemleri bir çırpıda yapabilmesi için diye cevap verebilirim. Kısaca WinRAR hem iş, hem de günlük PC kullanımında son derece yararlı bir yardımcı uygulama olarak alkışı hak ediyor.

WinRAR için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lütfen yorumlarınızda WinRAR crack, WinRAR serial, license key gibi bilgiler yazmayınız. Ayrıca Rapidshare, Hotfile, Fileserve, Wupload, Uploadstation ve Filesonic vb. dosya paylaşım sitelerinden bağlantı paylaşmayınız.

Dosya Sıkıştırıcılar Popülerleri

 1. WinRAR
  WinRARPopüler Dosya Sıkıştırma Programı
 2. WinZip
  WinZipÜnlü Dosya Sıkıştırıcı
 3. 7-Zip
  7-ZipÜcretsiz Dosya Sıkıştırma Programı
 4. DMG Extractor
  DMG ExtractorDMG Dosyası Açma
 5. File Extractor
  File ExtractorSıkıştırılmış Dosya Açma Programı