Windows İçin En İyi Ücretsiz Dosya Sıkıştırma Programları

Windows için en iyi ücretsiz dosya sıkıştırma programları ile yüksek boyutlu dosyaları sorunsuz sıkıştırıp başkalarıyla paylaşmak isterseniz listeye göz atabilirsiniz.

Windows İçin En İyi Ücretsiz Dosya Sıkıştırma Programları

Windows için en iyi ücretsiz dosya sıkıştırma programları ile yüksek boyutlu dosyaları sorunsuz sıkıştırıp başkalarıyla paylaşmak isterseniz listeye göz atabilirsiniz.

Listede yer verdiğimiz dosya boyut küçültme programlarının tamamı ücretsiz olduğu için lisans sorunu yaşamadan dosyalarınızı sıkıştırabilirsiniz.

Windows İçin Dosya Sıkıştırma Programları Listesi

  • WinRAR
  • WinZip
  • 7-Zip
  • Bandizip
  • PeaZip
  • Hamster Free Zip Archiver
  • B1 Free Archiver
  • ExtractNow
  • HaoZip

Her bilgisayar kullanıcısının yeni işletim sistemi kurduğunda ilk yüklediği programlar arasında olan dosya sıkıştırma programları genel olarak aynı işlevi yerine getirse de hepsinin öne çıkan farklı bir özelliği bulunuyor.

Aşağıda listelediğimiz Windows için en iyi ücretsiz dosya sıkıştırma programları arasından ihtiyacınıza uygun olanı seçip hızlıca bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

1. WinRAR

WinRAR, dosyaları sıkıştırmanıza ve düzenlemenize yardımcı olacak bir programdır. Tüm popüler sıkıştırma formatları ile uyumlu olan WinRAR, 7-Zip, RAR, ZIP, ACE, TAR, GZip gibi formatlarla uyumludur.

Türkçe dil desteği sunan dosya sıkıştırma programı, kurtarılması gereken programları diğer sıkıştırma programlarına kıyasla daha büyük başarı oranı ile kurtarır.

2. WinZip

WinZip, sunduğu özelliklerle Windows için en iyi ücretsiz dosya sıkıştırma programları arasında öne çıkan başka bir programdır. Arşiv dosyalarınızı şifreleme, dosya yükleme süresini azaltma, gelişmiş dosya gezgini gibi birçok özellikle birlikte gelir.

3. 7-Zip

7-Zip; RAR, ZIP, TAR, LZH, ARJ ve GZ gibi birçok formatı destekleyen ücretsiz programdır. Dosyalarınızı, klasörlerinizi sadece birkaç tıklama ile sıkıştırabilir, sıkıştırılmış dosyalarınızı da aynı şekilde birkaç tıklama ile açabilirsiniz.

4. Bandizip

Bandizip, gelişmiş özellikleri, sade ve sezgisel arayüzü ile öne çıkan başka bir dosya sıkıştırma uygulamasıdır. Türkçe dil desteğine sahiptir ve ücretsizdir. 7-Zip gibi programlardan sonra en çok tercih edilen programlar arasında yer alır.

Bandizip unicode desteğine sahiptir. Sürükle ve bırak özelliği ile osyaları hedef klasöre kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Arşiv ön izleme özelliği sayesinde tüm arşiv dosyalarına hızlıca bir göz atabilirsiniz.

5. PeaZip

PeaZip, AES-256 desteği sunan gelişmiş bir dosya sıkıştırma programıdır. Desteklediği dosya formatları arasında ACE, DOC, MSI, CHM, RAR, PPT, XLS, JAR, EAR, WAR, RPM, SLP vardır. Programın ayrıca otomatik şifre atama gibi ilgi çekici özellikleri bulunuyor.

6. Hamster Free Zip Archiver

Hamster Free Zip Archiver ZIP, RAR, 7z, TAR formatları destekleyen hızlı, hafif ve ücretsiz bir dosya sıkıştırma programıdır. Dosyaları paylaşmadan önce boyutunu düşürmek için program arıyorsanız göz atabilirsiniz.

7. B1 Free Archiver

B1Free Archiver 7Z, RAR, ZIP, CAB ve JAR formatlarını destekleyen başka bir dosya sıkıştırma programıdır. Basit ve hızlıdır. Dosya sıkıştırma uygulamalarının tüm temel özelliklerine sahiptir. Sıkıştırdığınız dosyaları şifre ile koruyabilirsiniz.

WinRAR

WinRAR

WinRAR İndir Windows: Sıkıştırılmış RAR, ZIP, 7-Zip, ISO uzantılarına sahip arşiv dosyaları açmak için kullanabileceğiniz popüler bir sıkıştırılmış dosya açma ve dosya sıkıştırma programıdır.

DENEME SÜRÜMÜ
WinZip

WinZip

WinZip ile .zip, .rar, .tar, .7z gibi pek çok arşiv dosyasını rahatlıkla açabilir, profesyonel sıkıştırma ve arşiv yönetim özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

DENEME SÜRÜMÜ
7-Zip

7-Zip

7-Zip, bilgisayarlarınız üzerinde yer alan dosyaları sıkıştırabileceğiniz ve sıkıştırılmış dosyaları açabileceğiniz ücretsiz bir yazılımdır.

ÜCRETSİZ
PeaZip

PeaZip

Arşivleme konusunda alternatif ve ücretsiz bir program olan PeaZip, sahip olduğu özelliklerle dosya sıkıştırma programları arasında güçlü bir alternatif olarak yerini almış durumda.

ÜCRETSİZ
Bandizip

Bandizip

Bandizip, dosya sıkıştırma ve sıkıştırılmış dosya açma işlemlerini kolayca gerçekleştirebileceğiniz ücretsiz bir programıdır.

ÜCRETSİZ
Hamster Free Zip Archiver

Hamster Free Zip Archiver

Hamster Free Zip Archiver ZIP, RAR, 7z, ISO, TAR gibi arşiv formatlarını destekleyen hızlı ve ücretsiz bir dosya sıkıştırma programı.

ÜCRETSİZ
B1 Free Archiver

B1 Free Archiver

B1 Free Archiver, dosyalarınızı sıkıştırarak arşiv yapabileceğiniz ücretsiz bir programdır.

ÜCRETSİZ

YORUMLAR